Bugün - 21 Haziran 2018 Perşembe
Ordu 19°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Ordu Gündemi Fındık Sağlık Yaşam Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Karadeniz'den Gündem İlçeler Diğer »
Haber Detayları

'İSLAM DÜNYASI KAN VE GÖZYAŞI İÇİNDE'

Vali Seddaar Yavuz’u ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İslam dünyasının Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu belirterek, “İslam coğrafyası maalesef kan ve gözyaşından hiçbir zaman uzak kalmadı. Bu bizim imtihanımız diyorum.” dedi.

Ordu Gündemi Haberi - 08 Haziran 2018 Cuma - 01:25
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Çeşitli programlar kapsamında Ordu’ya gelen Ordulu Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ilk olarak Ordu Valiliğini ziyaret etti.

Vali Seddar Yavuz tarafından Valilik Binası önünde karşılanan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, burada Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra makama geçti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Seddar Yavuz, Diyanet İşleri Başkanlığının önemli hizmetler ifa ettiğini söyledi.

Vali Yavuz, “İslam dünyasının büyük ölçüde ihtiyaç duyduğu, muhtaç olduğu, birlik, beraberlik ve kardeşliğin geliştirilmesinde, Diyanet İşleri Başkanlığının fonksiyonu artıyor. Böylesine önemli bir dönemde, bu ulvi görevi ifa eden değerli hemşerimiz, bu toprakların evladı, Sayın Diyanet İşleri Başkanımızı Valiliğimizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. İnanıyorum ki, Diyanet İşleri Başkanımız, İslam dünyasının içinde bulunduğu dağınıklığın giderilmesinde, toparlanmasında, çok önemli hizmetler ifa edecektir. Çünkü, Diyanet İşleri Başkanı artık sadece Türkiye’de değil, dünyada da çok önemli görevler ifade ediyor. Ben bir kez daha Sayın Diyanet İşleri Başkanımıza evine, memleketine hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da, Ordu’da bulunmaktan son derece mutlu olduğunu ifade ederek, “Pek çok ilimize yapmış olduğumuz ziyaretlerimiz oldu. Ama bugün gerçekten çok heyecanlıyım. Çünkü, doğduğum, büyüdüğüm, okuduğum, yani tahsilimin bir kısmını yapmış olduğum memleketimdeyim. Sizlerle beraberim, tüm kardeşlerimizle beraberim. Bu gerçekten heyecan verici” dedi.

“İSLAM DÜNYASININ TÜRKİYE’YE İHTİYACI VAR”

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, konuşmasının devamında, İslam Dünyasının Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnşallah hem ülkemize, hem ilimize, hem de İslam dünyasına, Cenab-ı hakkın bana nasip etmiş olduğu bu emaneti, uygun bir şekilde taşıyarak layık olmaya çalışacağım. İslam dünyasının gerçekten Türkiye’ye çok ihtiyacı var. Her alanda olduğu gibi diyani işlerde de ihtiyacı var. Nereye gitsek, hangi ülkeye gitsek, ‘sizi bekliyorduk’ diyen o kardeşlerimizin bir ifadesi oluyor. Bizi niye bekliyorlar? Çünkü, dünyanın hiçbir yerinde Diyanet İşleri Başkanlığı gibi bir yapılanma yok. Dolayısıyla disiplinli bir alan oluşmamış, din hizmetlerini, din eğitimini getirme noktasında sıkıntılar var. Biz hem Türkiye tecrübesini başka ülkelere taşıma noktasında, hem de o ülkelerdeki din eğitimine muhtaç insanları Türkiye’ye getirip, eğitiyoruz. Kendi ülkelerinde sağlıklı din hizmetini yürütmeleri noktasında katkı sağlıyoruz. Bu, devletimizin büyüklüğüyle, devletimizin gücüyle, ülkemizin gücüyle doğru orantılıdır. Biz ne kadar güçlenirsek, ülke olarak her alanda olduğu gibi Diyanet İşleri Başkanlığı alanında da hizmetlerimiz daha çok artacaktır.”

“YARDIMLARIMIZ BİZİM FİİLİ DUALARIMIZDIR”

Ziyarette basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ülke içinde ve Müslüman ülkelerin birlik ve beraberliğinin önemine vurgu yaptı.

“Derdimiz dünyanın hiçbir yerinde gözyaşı olmasın ama İslam coğrafyası maalesef kan ve gözyaşından hiçbir zaman uzak kalmadı. Bu bizim imtihanımız diyorum. Bu imtihanı birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek çözeceğiz” diyen Erbaş, Ortadoğu’da yaşanan gelişmelere değindi.

Başkan Erbaş, “Kudüs Ramazan’a bir gün kala kana boyandı. 62 kadar kardeşimiz Kudüs’te şehit oldu. Suriye öyle, Irak öyle, Doğu Türkistan öyle. Zaman zaman gözden kaçıyor ama Doğu Türkistan’da Müslüman kardeşlerimiz çok büyük acılar yaşıyorlar. Zaman zaman görüşüyoruz. Dua ediyoruz. Ama duayı sadece dilimizle etmemeliyiz. Fiili dualarımız bizim yardımlarımızdır, hayır, hasenatımızdır. Onların yanında bulunmamızdır. Filistin’de olmamızdır, Kudüs’te olmamızdır. Bu fili bir duadır. Eğer biz birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek, Türkiye’nin yapmış olduğu toplantılar neticesinde alınan kararlar, Amerika Birleşik Devletlerinin Kudüs’ü başkent ilan etmesinin Birleşmiş Milletler'de Türkiye’nin teklifi ile orada bir oylama yapılması ve oylamanın büyük çoğunlukla Türkiye’nin teklifinin lehinde çıkması, birlik ve beraberliğin ne büyük bir güç olduğunu ve sonuçlarının ne kadar hayırlı olduğunu bize göstermiştir” diye konuştu.

“RAMAZAN AYI KUR’AN AYIDIR”

Konuşmasının devamında Ramazan ayının Kur’an ayı olduğunu hatırlatan Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, “Dolayısıyla Ramazan ayı Kur’an ayıdır. Kur'an da bütün Müslümanları birlik ve beraberliğe davet eder. 'Hepiniz toptan Allah’ın ipine sarılınız, ayrılıp bölünmeyiniz' Ayeti kerimesi sürekli zihnimizde, gönlümüzde canlı olmalı, onunla beraber yaşamalıyız. İnşallah bu bayram günlerinde birlik ve beraberliğimiz hem ülke içinde, hem de bütün Müslümanlar arasında daha da gelişir, daha da yeşerir diyorum” dedi.

2 gün boyunca Ordu’da çeşitli ziyaret ve programlara katılacak olan Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, Valilik ziyaretinin ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Üniversitesi Rektörlüğünü de ziyaret etti.

 
Anahtar Kelimeler:Vali, Seddaar, Yavuz’u, ziyaret, eden, Diyanet, İşleri, Başkanı, Prof, Dr, Ali, ,
Kaynak / EditörOrducu - Okunma Sayısı: 392
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Ordu Gündemi Haberleri
BAŞKAN YILMAZ: ORDU KABUĞUNU KIRDI
'ZÜBEYDE HANIM CADDESİ ÇOK GÜZEL OLACAK'
10 BİN KİŞİ AYNI SOFRADA BULUŞTU

10 BİN KİŞİ AYNI SOFRADA BULUŞTU
205 AİLENİN HAYIR DUASINI ALDI
VALİ YAVUZ'DAN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN YILMAZ'DAN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN TEKİNTAŞ'TAN BAYRAM MESAJI
Diğer Başlıklar

YANGIN BİR EVİ DAHA KÜL ETTİ
VALİ BALKANLIOĞLU'NUN ACI KAYBI
FOTOMARATONUN ÖDÜLLERİ VERİLDİ
'YAKINDA FINDIK İTHAL EDERSEK ŞAŞIRMAYIN'
BAŞKAN YILMAZ: ORDU KABUĞUNU KIRDI
YEDİYILDIZ: ORDU İSTİKRARDAN YANA KARAR VERECEKTİR
FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ
ALTINORDU'DA HEDEF 3. LİG
SOKAKLARDA DÜDÜK ÇALMAYA BAŞLIYORLAR
BAŞKAN YILMAZ: ORDU TARİHİ BİR GÜN YAŞADI
Fındık Piyasası

Ordu'da 50 Randıman Kabuklu Fındık Fiyatı

Net : 8,50 TL

22.08.2017

Anket

24 HAZİRAN'DA YAPILACAK ERKEN SEÇİM KARARI DOĞRU MU?


  EVET DOĞRU152 Kişi (% 65 )
  HAYIR DEĞİL73 Kişi (% 31 )
  FİKRİM YOK6 Kişi (% 2 )

Toplam 231 Kişi


Yazarlar
Alâeddin YÜKSEL (Göz Terazi, El Kantar)
BAYRAM, BABALAR GÜNÜ VE SEÇİM
 17 Haziran 2018 Pazar Ramazan Bayramının 3. ...
Ahmet ÇELENK
HAYATIMIZ KAÇ PARA?
Sevgili Peygamberimiz, "Beş şey gelmeden, beş şeyi...
Nuri KAHRAMAN
DERS VEREYİM DERKEN SINIFTA KALMA!...
Seçimin şakaya gelir yanı yok; Süre&c...
Erdoğan DEMİR
RAMAZAN BEREKET Mİ YOKSA İSRAF AYI MI?
Ramazan gerçekten bereket ayı mı? Evet rama...
Ayten YÜKSEL
OTİZMİN FARKINDA MISIN?
          Çok değe...
Zeki GÖL
YARIM KALAN HAYATLAR YARIM KALAN HAYALLER
Şehit Onur Tiken’in ateşi yine yüreğimi...
Muzaffer GÜNAY
TARİHİMİZİN KARA LEKELERİ DARBELER
Tarihi geçmişi hayli derin olan hemen b&uum...
Onur ŞAHİN
FINDIĞI SOĞUK DEĞİL SAHİPSİZLİK YAKAR
Zira fındık konusunda ağzı olan herkes konuşuyor. ...
Samet KILIÇ
NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR
Her fırsatta duyduğumuz dillere pelesenk olan s&ou...
Abdullah Yılmaz
TOPLUMSAL AHLAK VE MODA OLAN UTANMAZLIK…
Kıymetli Üstad değerli hocam Mehmet Şevket Ey...
Batur ÇANAKÇI
TÜRKİYE'NİN SORUNLARI NEDİR?
Kendimi Türk derin devletine güvenmek zo...
Ulusal Gazeteler
Hava Durumu ( Ordu )
Bugün
15°C - 19°C
Perşembe
14°C - 18°C
Cuma
13°C - 22°C
Cumartesi
14°C - 24°C
Namaz Vakitleri ( Ordu )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:1805:1312:5516:5020:2422:09

08 Haziran 2016 Çarşamba

Röportajlar
ORDULU BÜROKRATTAN ÇARPICI TESPİTLER
TSK denetlenmiş olsaydı 15 Temmuz yaşanmayabilir miydi? TSK 2019’dan itibaren denetlenecek peki rahatsızlar mı? ByLock yerine örgüt ne kullanıyo...
»
»
»
Arşiv Arama
Ordu Haber Orduspor Haber Ordu Haberleri, Ordu Gazeteleri, Orduhaber, Ordusporhaber, Orducu Haber, Orducuhaber, Ordu Flaş, Orduflaş, Ordu Ajans, Orduajans, Ordu İlçe Haber, Orduilçehaber, Altınordu Haber Akkuş Haber Aybastı Haber Çamaş Haber Çatalpınar Haber Çaybaşı Haber Fatsa Haber Gölköy Haber Gülyalı Haber Gürgentepe Haber İkizce Haber Kabadüz Haber Kabataş Haber Korgan Haber Kumru Haber Mesudiye Haber Perşembe Haber Ulubey Haber Ünye Haber Orduhaber Altınorduhaber Akkuşhaber Aybastıhaber Çamaşhaber Çatalpınarhaber Çaybaşıhaber Fatsahaber Gölköyhaber Gülyalıhaber Gürgentepehaber İkizcehaber Kabadüzhaber Kabataşhaber Korganhaber Kumruhaber Mesudiyehaber Perşembehaber Ulubeyhaber Ünyehaber
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(435 Online) 0,36