Haber Detayı
13 Haziran 2020 - Cumartesi 13:57 Bu haber 4429 kez okundu
 
SALGINDA DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR EDİLDİ
Koronavirüs salgında ihtiyaç duyulan sağlık ekipmanlarının temini konusunda maddi yardımda bulunan kişilere Ordu Valiliği tarafından düzenlen törenle teşekkür edildi. Vali Seddar Yavuz, “Ordu ilinde yaklaşık 100 bin aileye 100 milyon TL nakdi yardım gerçekleştirildi” dedi.
Sağlık Haberi


Ordu’da Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı yürütülen mücadelede ihtiyaç duyulan test laboratuvarının kurulması, sağlık çalışanlarına kişisel koruyucu ekipman temini ve ventilatör cihazı alımı için maddi yardımda bulunan kurum, işletme ve iş insanlarına, Vali Seddar Yavuz tarafından plaket ve teşekkür belgesi verildi.

 

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede ihtiyaç duyulan sağlık ekipmanlarının temini konusunda maddi yardımda bulunan iş insanları ile özel işletme ve kamu kurumlarının yöneticilerine takdim edilen plaket ve teşekkür belgesi için Ordu Valiliği toplantı salonunda tören düzenlendi.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törene, Vali Seddar Yavuz’un yanısıra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, ORDUSİAD Başkanı Abdulkadir Engin, Ordu Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Murat Şimşek ile hayırsever iş insanları katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Yaşanan salgın yüzünden bu yüzyılın en önemli sınamalarından bir tanesiyle karşı karşıya kaldı tüm dünya. Aslında ulusların, devletlerin, sistemlerin sınandığı, ne kadar güçlü olup olmadıklarının denendiği ve bu yeni dünya düzenine hazır olup olmadıklarının test edildiği bir deneme, bir sınav, bir meydan okumayla karşı karşıya kalındı. Burada hem bilimsel, teknolojik, ekonomik seviye sınandı, hem de insanlık sınandı. Dolayısıyla göreceli olarak daha gelişmiş, daha kalkınmış olduğunu varsaydığımız sistemlerin ya da ulusların, devletlerin sandığımız kadar başarılı olmadıklarını da gördük. Bu hem sağlık sistemleri açısından hem de geliştirdikleri modellemeler açısından. Dolayısıyla bu yeni durumun bir çok devleti ve sistemi tekrar sarsacağını ve dünyanın artık eski dünya olmayacağını, yeni bir dünya düzeninin kurulduğunu da hepimiz görmeliyiz. Bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, son 20 yılda gerçekleştirmiş olduğu her alandaki değişim ve dönüşümle, bu sınamada, bu denemede, bu meydan okumada başarılı bir şekilde çıktığımızı söyleyebiliriz. Bugün itibariyle hem Türkiye’de, hem ilimizde Covid-19 ile ilgili ölüm oranlarının, dünyadaki en az ölüm oranları olduğunu söylemeliyiz ve bunu belirtmeliyiz. Bunu söylerken de Aziz Türk Milletinin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başarısı olduğunu ve bununla her bir Türk vatandaşının gurur duyması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Biz iyiye iyi, güzele güzel, çirkine çirkin diyemediğimiz sürece başarılı olamayız. Kendimizi üçüncü sınıf insan olmaktan, görmekten kabul etmekten vazgeçmeliyiz” dedi.

 

Ordu’da Covid-19 testi yapılabilen laboratuvar oluşturmak için yoğun çaba sarf edildiğini ifade eden Vali yavuz, “Önceleri tahlillerimiz biliyorsunuz Samsun’a gidiyordu. Bu konuyla ilgili gerekli girişimlerimizi yaptık, süratle Ordu’da bir sistem, bir laboratuvar kuruldu ve bu laboratuvarda tahlilleri yapmaya başladık. Daha sonra yeni bir cihaz daha alınıp, bir sistemin daha geliştirilmesinin faydalı olacağını düşündük. Kurumların ve iş insanlarımızın yardımlarıyla mükemmel bir iş ortaya çıktı. Artık bizim ne Samsun’a, ne de başka şehre aldığımız numuneleri göndermek gibi bir zorluğumuz kalmadı. Dolayısıyla devlet ve millet işbirliği ile bir sonuç almış olduk. Diğer taraftan hepinizin bildiği gibi sağlık çalışanlarına özellikle bazı illerde yüksek bulaşlar söz konusu oldu. Yine bağışçılarımız, devletimizin imkanları ile beraber Ordu özelinde baktığınız zaman sağlık çalışanlarımıza minimum düzeyde bulaş söz konusu oldu. Bu da yine ilimizin bir başarısı olarak altını çizmemiz gerekiyor” diye konuştu.

 

“Ordu ilinde yaklaşık 100 bin aileye 100 milyon TL nakdi yardım gerçekleştirildi” diyen Vali Yavuz, “Bu süreç içerisinde 85 bin paket valiliğimiz koordinasyonunda gıda paketi, bunun dışında büyükşehrimizin, ilçe belediyelerimizin de yine bu sosyal yardımları devam etti. Diğer taraftan Ordu Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin özelde çok güzel hizmetleri söz konusu oldu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hem sağlıkta, hem de insanlıkta sınıfı geçti ama göreceli olarak gelişmiş ülkeler hem insanlıkta, hem de sağlıkta sınıfta kaldı. Bu da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu yüzyılda bütün iddiamızı da doğrular şekilde yeniden doğduğunu, yeniden kıyama kalktığını gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milletinin sevdalısı olarak, bundan büyük bir gurur ve memnuniyet duyuyoruz ve bu gelişmede siz iş adamlarımızın çok büyük katkısı olduğunun da altını çizmek istiyoruz. Diğer taraftan özellikle bazı iş adamlarımız maske ve sağlık ürünleri üretmek suretiyle katkıda bulundu, bağışlarda bulundu ve kısacası bir şehir topyekün bir mücadele içerisine girdi. Hiç bir şey istemeden vantilatör alıp gönderenler oldu. Dolayısıyla Ordulular Ordu’ya sahip çıktı. Bu vesileyle hepinize çok teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Törende, iş insanlarıyla vedalaşan Vali Yavuz, şunları kaydetti: “3 yıldır Ordu’da sürdürmüş olduğum Ordu’daki Valilik görevim, 10 Haziran itibariyle Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle son buldu. Bundan sonraki görevim Kocaeli Valiliği olacak. Güçlü bir sanayinin olduğu bir şehre gidiyorum. Sizleri orada da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyacağımı ifade etmek istiyorum. Özü itibariyle üretmeden başarılı olmak mümkün değil, ayakta kalmak da mümkün değil. Ama sizlerin birer kardeşi olarak orada bir evinizin olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Görev yaptığım süre içeresinde bize desteğini esirgemeyen siz değerli iş adamlarımıza, iş insanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Mümkün olduğunca sizlerin yanında olmaya özen gösterdik. Bu vesileyle haklarınızı helal edin.”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de bir konuşma yaparak, “Başta sayın valim olmak üzere çok güzel ilişkiler sürdürerek, kampanyayı çok başarılı bir şekilde yürüttük. Örnek çalışmalarla halkımıza güzel hizmetler sunduk. Covid-19’u yüzümüzün akıyla başarılı bir dönemi geçirerek güzel bir çalışma sergiledik. Bundan dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Bütün dünyanın zorlandığı, hatta sınıfta kaldığı bir faaliyeti hep beraber seyrettik. Çok şükür insani değerlimizle, sosyal desteklerimizle tarihten gelen değerlimizle çok güzel bir tablo sergiledik. Bu gönül birliği ile Covid-19’u şu ana kadar alt üst ettik ama bu tedbirleri elimizden gevşetmememiz lazım. Sosyal faaliyetlerimizle, yardımlaşmalarımızla sıcak yemek dağıtmaya kadar yaşlılarımıza, tek yaşayan kişilerimize hizmet etmede güzel çalışmalar yaptık. Zaman zaman bulaşıklarını yıkadık, yemeklerini yedirdik. Hepsinden önemlisi güzel bir koordinasyon sağladık Sayın Valimizin başkanlığında. Ordu’muza çok güzel hizmetler yaparak, ülkemize hizmette devam eden sayın valimize de bu vesileyle ayrıca şükranlarımızı arz ediyorum. Gerçekten devlet adamlığı ve samimi, halkla iç içe olarak gönül bağı kurarak çok güzel bir dönem geçerdik birlikte. Ben bundan sonraki valiliğinde bu vesileyle başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından, Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede ihtiyaç duyulan sağlık ekipmanlarının temini konusunda maddi yardımda bulunan iş insanları ile özel işletme ve kamu kurumlarının yöneticilerine, Vali Seddar Yavuz tarafından plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
 
Etiketler: SALGINDA, DESTEK, OLANLARA, TEŞEKKÜR, EDİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Ordu Fındık Piyasası

Gazeteniz
Alıntı Yazarlar
Anketler
HANGİSİ ORDU İÇİN DAHA İYİ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
69
0
5
9
20
34
2
Trabzonspor
65
0
5
11
18
34
3
Beşiktaş
62
0
10
5
19
34
4
Sivasspor
60
0
8
9
17
34
5
Alanyaspor
57
0
9
9
16
34
6
Galatasaray
56
0
8
11
15
34
7
Fenerbahçe
53
0
11
8
15
34
8
Gaziantep FK
46
0
10
13
11
34
9
Antalyaspor
45
0
11
12
11
34
10
Kasımpaşa
43
0
15
7
12
34
11
Göztepe
42
0
14
9
11
34
12
Gençlerbirliği
36
0
16
9
9
34
13
Konyaspor
36
0
14
12
8
34
14
Denizlispor
35
0
17
8
9
34
15
Çaykur Rizespor
35
0
19
5
10
34
16
Yeni Malatyaspor
32
0
18
8
8
34
17
Kayserispor
32
0
18
8
8
34
18
MKE Ankaragücü
32
0
16
11
7
34
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı