Yazı Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 13:36 Bu yazı 225 kez okundu
 
SEÇİMDEN RAMAZAN'A, PİRAZİZ'DEN ULUBEY'E...
Nuri KAHRAMAN
nurikahramann@hotmail.com
 
 

Öncelikle Ramazân-ı Şerîfimiz mübârek olsun. Hepimizin kendimizi yenilememize, fıtratımızdaki temiz fabrika ayarlarımıza dönmemize katkıda katkıda bulunsun, İlimize, ülkemize, gönül coğrafyamıza ve tüm insanlığa bereketler getirsin inşâllâh.

 

Değerli dostlar; Besmele sadedindeki bu bereketli girişten sonra şunu söylemek isteriz ki; uzun diyebileceğimiz bir aradan sonra tekrar beraberiz. En son seçim öncesi yazmıştık. O zamandan bu yana zaman yine su gibi aktı. Bir çırpıda seçimin kırkı çıktı. Ordumuz, yurdumuz için hayırlı olsun.

 

Ordumuz deyince, gerek ilde, gerekse bizi yakından ilgilendiren Altınordu ve Ulubey ilçelerimizde başkanlar ve de vitrin tamâmen değişti gibi. Artık gerilimli dönemler geride kaldı inşâllâh. İnsanlara daha yakın gelen yüzler koltuklardaki yerlerini aldılar. Dileğimiz, hem kendileri, hem de millet için güzel çalışıp duâ almaları, olumlu intibalar bırakmaya, gönüllerde yer edinmeye muvaffak olmaları. Rabbim mahcup etmesin.

 

Özellikle Ulubey için söylemek istiyorum ki, artık mazeret kalmadı. Sanırım Îsâ Başkan’ın gönlüne göre bir il var artık ve de ilçe. Zîrâ, özlediği yönetimi de gerçekleştirme fırsatı buldu. Tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Rabbim cümleye, kendilerine gösterilen teveccühlere lâyık olabilmeyi nasîp eylesin. Böylelikle hem onlar, hem ilçemiz, hem ilimiz, hem de millet kazanacak. Ülkemizin kalkınmasına da bir omuz olmuş olacak bu. İnşâllâh. Hadi görelim sizleri. Bizler de buradan fikir ve duygularımızla katkıda bulunmaya çalışacağız inşâllâh.

 

Bu arada, Ulubey’imizin medâr-ı iftihârı Sait İNAN Kardeşimiz de Ordu Büyükşehir Belediyemizde önemli bir göreve getirilmiş. Hayırlı olsun. Çok sevindik. Bunun ilçemiz için de bir avantaj olacağı açık. Geçen dönem ille tamâmen kopuk ve gergin olan durumdan bu defâ neredeyse iç içe bir konuma gelinmiş olundu. Tüm bunlar ümit verici. İnşâllâh güzel şeyler olacak. Duâ ve güzel dileklerimiz onlarla. Rabbimiz yardımcıları olsun; hep birlikte, elele, gönül gönüle güzel hizmetlere, kalıcı icraatlara, milletin gönlüne, gençliğin geleceğine dokunacak, ecdâdı memnun edecek, hepimizin göğsünü kabartacak îmârî ve irfânî güzelliklere imzalar atmaya muvaffak olsunlar inşâllâh..

 

BERAT'TAN RAMAZAN'A, LÜTUF'TAN RAHMET'E...

Gelelim, Ulubey YORUM gazetemizin de geçen sayıda haber olarak verdiği bizimle ilgili duruma. Biz 7 kardeşiz. Ortancamızı Berat Gecesiyle Ramazan arasında, tamâmen bir bağış ve mağfiret ikliminde rahmet-i Rahmân’a uğurladık. O, ortancamız olduğu kadar âilemizin orta direğiydi aynı zamanda. Kısaca hepimizin ortak paydası, dert ortağıydı. Diğerleriyle konuşulamayanlar, ona rahatlıkla bir iç dökümü olarak anlatılıp paylaşılabiliyordu. Bu özelliğiyle zâten 33 yıldır yaşadığı Piraziz’de de çok olumlu intibâlar bırakmış. İyi bir komşu, azdan-çoktan bulunanları çevresindekilerle paylaşan, derdi olanların anlatabildiği, elinden geldiğince derman olmaya vesîle teşkil etmeye çalışan bir candan kişilik örneği olmuş. O Rabbine gitti. Şu an mutlu olduğunu düşünüyorum. Yeğenlerime dediğim gibi, sâdece onlar değil bizler de öksüz kaldık. Rabbimiz bizleri Efendimizin (SAV) komşuluğunda buluştursun inşâllâh… âmin.

 

Bu vesîleyle büyük güzellikler de yaşadık. Dostlarımızın, akrabalarımızın, komşuların yoğun ilgi ve duyarlılığı âile olarak bizleri ziyâdesiyle memnun etti. Rabbim hepsinden râzı olsun. Bu güzelliği, târihe not düşmek adına buraya da taşıyacağız müsâdenizle. İlk olarak, haberin köy internet sitesinde yer alışıyla başlıyoruz:

 

HAYAT TA MEMAT TA DOSTLARLA GÜZEL....

Hüseyin Karaca; Yönetici · 25 Nisan, 06:50: Eymür mahallemizden Kahramanoğullarından merhum Salim Kahraman’ın kızı Nuri Kahraman’nın kız kardeşi AYŞE AYDIN KAHRAMAN vefat etmiştir.Cenazesi bugün 25.04.2019 Perşembe günü PİRAZİZ merkez camiinde İkindi namazından sonra kılınacaktır..!Ahirete intikal eden yakınlarımızın mekanını RABBİM FİRDEVS CENNETİ eylesin..!

 

Bu şekilde Eymür internet sitemizde verilen haberin ardından âdetâ tâziyeler yağdı. Rahmet iklimi Berat ve Ramazan’la berâber bu da ayrı bir bereket oldu. Acılarımızı paylaşan, çoğunun ismini burada okuduğum, uzaktan-yakından tüm kardeşlerimize, komşularımıza, inşallah çeşitli vesîlelerle karşılaşıp yüzyüze de teşekkür etmek dileğiyle buradan kâlbî selâmlarımızı arz ediyorum. Çoğu bizzat ta ayrıca gelip cenâzeye katılan ve de tâziyede bulunan kardeşlerimizden tesbit edebildiğimiz isimler şöyle:

 

Döndü Nusret Kahraman, Arzu Metin, Arife Köse Demirtaş,  Erdal Kılıç, Erdem Pala, Eşref Öztürk, Kadir Kılıç, Yıldıray Pala, Şinasi Karaca, Yurdagül Yılmaz, Şenol Kahraman,  Hüsük Aktürk, Erdinç Özcan, Demet Şener, Furkan Özcan, Feridun Esmer, Ibrahim Buğra Pala, Hikmet Reşat Aktürk, Deniz Tunc, Saim Çakmak, Ufuk Melikoglu, Sabahnur Akın Duran, Zafer Töngel, Serkan Kahraman, Sedat Turkmen, Seher Ruhi Kalyon, Nüfer Günaydın, Özen Kahraman, Sevda Şekerci, Tuncay Pala, Sezer Pala, Güler Akçay, Menekşe Duraner, TC Ordulu Kalyon Kalyon, Seyit Faruk Akçay, Işıl Töngel, Mehmet Akçay, Akın Aktürk, Nihat Duran, Hikmet Alkan, Demet Sahin, Huriye Özcan Akyazı, Haluk Çakmak, Aydın Karaca, Ender Kılıç, Sefer Pala, Murat Kalyon, Ilhami Şahin, Bahtiyar Pala , Erdogan Demirtaş Kutlu Özcan, Salih Günaydın, Akif Sebahat Gümüşkaya

 

Nuri Kahraman Hani ne derler; Mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır, KEDERLER PAYLAŞILDIKÇA AZALIR!... Bunu, Ayşe Bacımın cenazesi dolayısıyla daha bir yakından hissedip yaşadım. Gerek hastalık, gerek cenaze, gerekse taziye süreçlerinde bizimle bir şekilde acımızı paylaşan tüm din kardeşlerimize âilemiz adına teşekkür ediyor, kalbî selamlarımızı iletiyorum. Hele EYMÜR komşularımıza özellikle teşekkür ediyor Rabbim cümlenizden râzı olsun, ölmüşlerinize rahmet eylesin diyorum. Yukarısından aşağısına, dereden tepeye tüm Eymür sanki orada, Piraziz’deydi. Köyümle ayrıca gururlandım. Rabbim cümlenizi iyilere katsın, sevdiklerinizle beraber Efendimiz (SAV)e komşu eylesin. Hep birlikte orada da görüşmek, komşuluklar yapmak cümlemize nasîp olsun inşâllâh...

 

SON; BİR HUSUS DAHA!...

Bir husûsu daha arz edeyim. Sizler de köylünüzle gururlanın. Meğer sizin köylünüz ne mübârek insanmış. Ben, bacım işte, gideyim ziyaret edeyim demiş, doğal sıla-i rahim yapmışız. Ama ona orada ayrı bir değer veriliyormuş meğer. Oralarda yardımseverliği, güler yüzü, azdan-çoktan Allah ne verdiyse paylaşma ahlâkıyla berâber gönüllere girmiş, herkeste muhteşem bir intibâ bırakmış. Hattâ, Pirazizli olup ta, Piraziz'de öylesi yok tâbirini kullanan bile var. Bir mezar ziyâretinde, girişin hemen berisinde bir teyze hem yeri kazıyor hem sesli sesli bir şeyler mırıldanıyor. Hayrola teyze, sen kimsin, bu söylediğin hangi türkü gibisinden kendisine takıldım. Bizi tanımadığı için biraz duraladı, sonra, ne türküsü oğlum, ben o dün defnedilen Ayşe'ye ağlıyorum. Şöyle kadındı, böyle insandı sıralayıp durdu. Daha yazacak buna benzer çok şeyler var da buranın haddini aşıyor. Cenâzeye katılım kadar bu ve benzeri değerlendirmeler de tesellîlerin en güzeli. O gitmiş Rabbine. Gerisini biz düşünelim. Bu anlamda içimiz yansa da kardeşimiz adına müsterihiz. Rabbim böyle güzel şâhitlkler ve olumlu hatıralarla bu dünyâdan göçmeyi cümlemize nasîp eylesin. Tekrar, buraya yazdıkları tâziye notlarıyla yüreğimize su serpen dostlar da başta olmak üzere hepinize sevgiler, saygılar, teşekkürler ves'selâm...

Hüseyin Karaca  Nuri Kahraman hocam RABBİM ablamızın Mekanını FİRDEVS CENNETİ eylesin..Evet çok güzel duygularını paylaşmışsın.Gerçektende acılar sevinçler paylaştıkça güzelleşir ama yakında ki uzakta ki komşularınla paylaştıkça daha da çok güzelleşir. Alemlerin EFENDİSİ sevgili PEYGAMBERİMİZ miraç hadisesinde ne diyor du?”RABBİM komşuyu komşuya mirasçı kılacak sandım.İşte bu işin ehemmiyetini önemini ALLAH RASULU tek kelimeyle bizlere izah ediyor..Bu konuda bende bir EYMÜR’lü olarak köyümle gurur duyuyorum ve her yerdede anlatırım.Bu vesile ile RABBİM sizlere SABIRLAR versin..!

 

Nuri Kahraman Amin, duygularına katılıyor, duyuru safhasından bu günlere süreç boyunca gösterdiğiniz ilgiye ayrıca teşekkür ediyorum. Selamlar, hayırlı Ramazanlar....

Selami Elibol: sayın ve saygıdeğer abim, Ayşe bacımızın mekanı cennet olsun yüce Allah sizlere gani gani sabırlar versin.

 

Deniz Tunc: ALLAH  rahmet eylesin mekanı cennet, kabri nur ile dolsun , Kahraman ailesinin ve tüm yakınlarının başı sağ olsun.

Allah hepimize onun gibi intiba bırakıp göçmeyi nasip etsin inşallah.

Yazıyı bağlarken, tekrar görüşmek ümîdiyle hepinize sevgiler saygılar sunuyor, cümleye bereketli ömürler, sonsuz mutluluklar diliyorum ves'selâm...

 
 
 
Etiketler: SEÇİMDEN, RAMAZAN'A,, PİRAZİZ'DEN, ULUBEY'E...,
Yorumlar
Diğer Yazılar
KENT KONSEYİ ŞEHRİN NERESİNDE(YDİ)?
NUR YÜZLÜ, MELEKLER GİBİ UÇUP GİTTİ...
GURBET MEKTUBU, SILA ŞİİRİ, HASRET DUYGULARI...
ŞAŞMA GÜZELDEN!...
EVET; HER ŞEY GÜZEL OLACAK!...
KABE’NİN ÖNÜNE PUT KOYAR GİBİ!
ORDU’NUN ADAYLARI!
GÖNÜL SENİ İSTER, HER ŞEY BAHANE!...
SEVGİ BULUTU; ÜMİT ÇİÇEĞİ!...
GÜZELSİN DİYORLAR; İNANIYORUM...
KADIN, ERKEK, GEZİ, TUR; ÜÇ AYLAR, CAMİ, CUMA!...
ÇOK İYİ MİLLETİZ; AMMA VE-LAKİN!...
ÖZAL TEPE’DEN BOZTEPE’YE; SEKSENLER’DEN MAVERA’YA…
KÜBA AŞISI, ANKARA KOŞUSU..
İKİ BAKAN BİR BAŞKAN
ODÜ, GÜLABİ, M. HİLMİ BEY, SİVEREK, HARRAN...
​TAKVİMDEN İLHAMLAR, NİLÜFER'DEN MASALLAR, SİVEREK'TEN SELAMLAR...
YAHYA HOCA’YI UĞURLARKEN…
ACABA LİSTELER DE 'GÜLER' Mİ?
ANKARA, İSTANBUL, ORDU; KİTAP, KÜLTÜR, BELEDİYE…
ÇELEBİ ŞEHİR, 'REİS' MEMLEKET!
TAKA-NAME!
İP-URGAN, YATAK-YORGAN
HADİ ERDOĞAN; TAHTAYA!...
RİZE'DE, ENSAR GÜNÜ; İSTANBUL SAATLERİ...
BUHARA'DAN ORDU'YA GEÇMİŞTEN GELECEĞE...
KENTİN BİNÂSI, ŞEHRİN MÂNÂSI...
ADAY BEREKETİ
ULUBEY’İN NABZI, SEÇİMİN HAZZI…
CUMARTESİ PAZAR ve de PAZARTESİ...
ORDULULAR EREMEDİ…
ALLAH'IN İNDİRDİKLERİYLE HÜKMETMEYENLER…
HAYRET Kİ HAYRET!
ADI GÜL SOYADI HANIMDI...
ENGİN BAŞKAN'A...
ALMA MAZLUMUN AHINI
'PİLAV' ÜZERİ ÇAY SOHBETİ...
ARTIK BÖYLE İMAM-HATİP GÜNÜ OLMAZ!...
FINDIK'TAN HAYDAR'A TELEFON'DAN SAHABE'YE…
ABUK-NAME
SELÇUKLU İSİMLER DE OLSUN…
BÜYÜKŞEHİR'DEN SEVİNDİRİCİ PROJE...
YEŞEREN ÜMİTLER, DÖKÜLEN YAPRAKLAR…
ESKİ GÜNLER'E SELÂM, İBRÂHİM AMCA'YA DUÂ...
ORDU MERKEZ İMAM-HATİP NE YAPILMAK İSTENİYOR?
REİS, PARTİ; ORDU, ULUBEY…
BİR SEYİT, BİR SA(y)İT!...
DERS VEREYİM DERKEN SINIFTA KALMA!...
AK PARTİ ADAY TANITIM PROGRAMINDAN İZLEMLER ve de GÖZLEMLER
VEKİLLER, ŞEKİLLER, TESPİTLER; Ya da, ORDU'NUN ÜÇ ATLISI!..
CENNET, CEHENNEM; SEÇİM, RAMAZAN...
ADAYLIK HİKAYEMİZ SİYASET GERÇEĞİMİZ...
NİYETTEN KEYFİYETE, 65 ADAY ADAYI...
MİDE BULANDIRMASIN YETER!
NAZAR DEĞMESİN İNŞALLAH!
MARKA-NAME
ALMANYA'DAN GÜZELYURT'A, GURBETTEN SILAYA...
SAKARTAŞ'TAN, UZUNÇAYIR'A
NEYİN NESİ?
KAFALAR KARIŞIK
AK GÖMLEĞE KARA LEKE
KUMBAŞI, PERŞEMBE, FATSA; İNŞİRAH
CEMİL YÜKSEL, MEHMET ÇELENK, İSA TÜRKCAN…
ÜLKEM DER Kİ; BEN ÂLÂYIM!...
ÇÖKÜLCE SÖKÜLCE VUSLAT KÖSEBUCAĞI
ÜÇ ARKADAŞ BİR ZİYARET
ALLAH KÖTÜLERİ VERMESİN BAŞA
2. LİSTE MARŞI!
EYMÜR'ÜN BAYRAM'I, ULUBEY'İN GELECEĞİ
YAŞAYANLAR ÖLÜR, ÖLENLER YAŞAR!...
GÖKDELENLER SÜNGÜ, AVM’LER MİĞFER!...
“BİR” SİYÂSET, İKİ SAÂDET; ÜÇ PERŞEMBE…
ÇARŞAMBA'DAN CUMA’YA, NURDAĞI'NDAN BURESYA'YA
PARK, ÇARK; 20’DE YİRMİ!
YİRMİ OCAK MARŞI
GEÇEN CUMÂ, KUL HAKKI; RECEP HOCA…
GÜZEL İSİMLER, KİBAR SÖZLER...
GİDEN YILLAR, GELEN GAZETECİLER, KAÇAN FIRSATLAR...
VİRD’İ OLMAYANIN VERD’İ, NASREDDİN HOCA’NIN DERDİ!
MERHABA DOSTLAR, HOŞ GELDİN 2018!..
DÖKÜLEN YAPRAK SAVRULAN GÜNDEM
HER NE Kİ VAKİ
PEŞ-NAME
GAM-NAME
CİHAN HALA, KABADÜZ; ÇAMBAŞI, ANKARA...
ULUBEY, ORDU; YOĞUN GÜNLER; ÜMİT GÜNDEMLER... 
CUMA'DAN PAZAR'A, PİRAZİZ'DEN TİREBOLU'YA
ALTUN TEYZE, FATMA ANA; DEYİMLER, MANİLER…
EŞKIYA - NAME!
DÖKÜLEN YAPRAKLAR TOPLANAN MEYVELER
HOŞ SEDALAR BULUŞTURAN VEDALAR...
'KERKÜK'ÜN GÖZYAŞI MERMERİ DELER!'
ÇEKİRGE-NAME
EĞİTİM, NEREDEN NEREYE KADAR?
MAZBATA-NAME
KURT-NAME
ULUBEY’İN BAHTI, FINDIĞIN TAHTI…
GÖRK-NAME
EYMÜR'DE MEHTER, ŞIHLAR'DA COŞKU,  ULUBEY'DE SİYASET...
KÖYDE İŞ-GÜÇ, DAVET; AYBASTI’DA SİYASET!
TEVAFUKLAR, MUTLULUKLAR; TEMMUZ SICAĞI ve KİTAPLAR
İNANÇ ve TARİH AYNASINDA, 15 TEMMUZ…
ULUBEY, ULUGÖL; NİLÜFER, AYDOĞAN…
BURASI NERESİ? (MICIR NAME)
BAYRAM, SEYRAN; DERE, TEPE…
EVVELUHÛ RAHMET; HİTÂMUHÛ MİSK!...
KENT-NAME
ULUBEY, GÜLYALI; YAR, BAR, GÜLİZAR…
TAYT-NÂME
DOLU DOLU RAMAZAN; BU KAÇINCI HAZİRAN?
EVET; 'GÖKTUĞ YÜREKLERİ YAKTI...'
ADI MEZUNİYET, SOY ADI MAHKÛMİYET; SONU HÜSRÂN!...
RAMAZAN EFENDİSİ
ÇANGAL, ÇINGIL; SİVAS, ORDU…
NE OLUR!
ORDU'NUN 'İLK ADIM'I NE ZAMAN?
DUYDUK, DUYMADIK; DEMEYİN!...
YAYLA, CENİK; BÖCEK, REFERANDUM!...
'YOLA DEVAM'IN BUNDAN SONRASI...
NİYET EVET, AKIBET HAYIR...
HURMA, MİSVAK, TESBİH; BATI, FETÖ, REFERANDUM!
KÖPRÜLÜ MANİLER
KILIÇDAR'IN HAYRI; OĞLU'N KEREMİ!...
İKİ HATIRA; BİR MİLLET, BİR GERÇEK...
BİLAL ERDOĞAN’IN HABERİ VAR MIYDI?
PERŞEMBENİN GELİŞİ
NEREDE KALMIŞTIK? NEREYE GİDECEKTİK?
ULUBEY-ÇANAKKALE; EDİRNE, BATMAN...
AĞA, EFENDİ, TOPRAK; MELİKOĞLU SOKAĞI…
ÇİMEN-ÇAYIR; EVET-HAYIR!...
DİRİLİŞ TÜRKÜSÜ...
HATIRLI ŞİİRLER, ŞİİRLİ HATIRALAR…
'GİTTİKÇE ARTIYOR YALNIZLIĞIMIZ...'
URFA'DAN HARPUT'A, DİYARBAKIR'DAN ORDU'YA...
FERİKÖY'DEN ORDU'YA, EYMÜR'DEN SONSUZLUĞA...
SİVEREK MEKTUBU, URFA NOTLARI...
'DÜNYA; DÖNEN DEĞİRMENDİR!'
GELEN YILLAR, GİDEN HAYATLAR...
CUMA’DAN PAZARTESİ’YE,  KALASIDAN ÖLESİYE…
ŞAVUL-NAME
DOMUZA İŞKENCEDEN, İNSANA SAYGIYA...
EYMÜR'DEN IŞIKLI'YA, KİMLİK'TEN TOPRAĞA...
MERHAMETLİ ŞEHİRLER, ACIMASIZ DÜNYA…
MUSTAFA KOLUKISAOĞLU, MÜRSEL ÖZTÜRK...
ULUBEY'DEN BEŞİKTAŞ'A; SAYACA'DAN SAKARTAŞ'A...
ÇIKAR-NAME
ULUBEY GAZETENİN NERESİNDE?
PAZARTESİ GÜNÜ, PERŞEMBE SAATLERİ...
ENVER YILMAZ, SELÇUK KÜPÇÜK;  KAMRAN İNAN, ÖZALLAR...
PERŞEMBE’DEN CUMA’YA,  SENDİKA’DAN SANDUKA’YA…
BİT'TEN FINDIĞA, KONUTTAN KESTANEYE...
FINDIK NEREYE GİDİYOR?
PASTIRMA YAZLARI, MEYVE GÜZLERİ…
ÇINAR'DAN KESTANE'YE, ULUBEY'DEN ÜNYE'YE...
ÜNYE’DE KİTAP BAYRAMI, GÜNEŞ YAĞMURU…
ÇAKALÇIKMAZ, UZUN ÇAYIR;  HAYR’A EVET, ŞERRE HAYIR!
EYMÜR, İSTANBUL; DÜĞÜN, CENAZE...
SARAYCIK, KUMRU; EYMÜR, ULUBEY…
YAZDAN GÜZE, FINDIKTAN DÜNYAYA...
NİYAZ-NAME
GERİ NE KALDI?
GEÇEN AYIN SON YAPRAĞI…
BERMEKİLERDEN HAŞHAŞİLERE…
SİYASET NEYE KURBAN?
BAYRAM, MİLLET; EĞİTİM, SİYASET…
SİZLERİ NîMET ÇARPTI!...
SITMADAN SAĞLIĞA, ATATÜRK’TEN ERDOĞAN’A…
TANKLARIN ALTINI ÇİZDİĞİ GERÇEKLER…
RECEP TAYYİP YETİŞMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ!
15 TEMMUZ DESTANI
ULUBEY’DEN AKKUŞ’A, YOLLARDAN MEYDANLARA…
BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM...
MİLLETİN FENDİ, İHANETİ YENDİ...
DARBE'DEN ÖTE, TARİH'TEN BERİ…
EY OĞUL; UNUTMA!
ALUCRA’DAN YARAŞLI’YA, BAYRAM’DAN SEYRAN’A…
BÜYÜK ŞEHİR, ULU CAMİ, GENÇ TÜRBE…
RAMAZAN’A VEDA
EMİRGÂN'DAN NİLÜFER'E, KASABA'DAN PERŞEMBE'YE...
TÜRKİYE BİRLİĞİ KURULSUN!
YEMİN'DEN DUAYA...
RAMAZAN EFENDİSİ
PERŞEMBE YAHŞİ, RAMAZAN GÜZEL...
RAMAZAN'DAN TOPLUM'A; KİŞİLİKTEN SEMPOZYUM'A...
BÖLGENİN KALBİ, BULANCAK...
RAMAZAN DOSTLUĞU, YOL ARKADAŞLIĞI...
GAZETE'DEN HARMAN'A, GÜNDÜZLÜ'DEN RAMAZAN'A...
ELBETTE HAKKIDIR...
ORDU-GİRESUN; KURTULMUŞ, CANİKLİ…
CANSU KIZIMIZDAN VEDA DERSLERİ…
ELLERİN YURDUNDA ÇİÇEK AÇARKEN!...
ŞUAYİP'TE BİR GÜN; BİRAZ GEZİ, BİRAZ DÜĞÜN...
MEDYA HAREKETİ, BAHAR BEREKETİ!
MAHMUT GÖL BEY’DEN BİR RİCA…
ORDU’YU TERK EDEN ARNAVUT NALBUR’UN HİKAYESİ…
AŞİYAN YOLLARI, HALEVİYAT HALLERİ…
İKİ ALEM; BİR ALİM…
KAZIM TÜRKMEN, SEYİT TORUN, ENVER YILMAZ...
ESKİ MUHTARLAR, YENİ KÖPRÜLER; EYMÜR AYAĞI...
HALİL ÖZ, SELANİKLİYİ TANIYOR MUYDU?
ŞUAYİP'TEN SEVDEŞ'E; ULUBEY'DEN ORDU'YA...
KALANLARA SELAM OLSUN!
ORDU’NUN ORTASI; OBB’NİN ROTASI!
ANKARA’DAN SELAM; DUAYA DEVAM…
GÖZÜNÜ SEVDİĞİMİN GÖKÇEK’İ!...
YENİ ANKARA, ESKİ ORDU!...
ÇEMBER KIRILACAK!
'BOZKIRDA ALTIMAŞALTI' HİKAYECİSİ…
BUNLAR NEDEN OLUYOR?
ORDU'NUN ADI VAR; SOYADI, YOK MU?
İSTANBUL'DAN SELAM, ULUBEY'E DEVAM...
İSTANBUL KAZAN, BEN DEDE!
ORDU-MİLLET; EYMÜR, PERŞEMBE...
ÇARŞAMBA’DAN PERŞEMBE’YE…
ANADAN BABAYA, GURBETTEN SILAYA...
HAYAT YOLU, SÖZ BAHÇESİ...
BİR KÜÇÜKTEN, BİR BÜYÜKTEN; İKİ HATIRA...
CAMİ, CUMA, ERBAKAN; BAYIRBUCAK, TÜRKİYE...
BİRKAÇ İSİM; BİR ÇOK RESİM!...
KONYA'DAN DÜNYA'YA; BİR NEFES BAKIŞ!...
'KUTLU' BASIN, MUTLU ORDU!
ULUBEY'İN AYNASI; YORUM GAZETESİ...
ÇEVREDEN ÇEHREYE, BELEDİYE NOTLARI…
HAYAT GERÇEĞİ; VUSLAT ÇİÇEĞİ!...
KİTAPLI YAZI, KİTAPSIZ YAZAR!
TEDES'TEN MERKEZE, KENTLERİMİZ DÖNÜŞÜRKEN...
KÖYDEN ULUBEY’E; KİTAPTAN KÜLTÜRE…
HALİT METİN; İKİ ANEKDOT, BİR TEŞEKKÜR…
ULUBEY’DEN PİRAZİZ’E; DERYA'DAN DENİZE…
KASIM PATI, GÜZ GÜLLERİ; EYMÜR, YARAŞLI...
HAYAT, HİÇ DE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL!
İÇİMİZDEKİ ÇOCUK, DIŞIMIZDAKİ DÜNYA...
NASIL SEVMEYEYİM?
CENAZE GÜNÜ, ZİYARET HAFTASI...
SEÇİM KULDAN, SONUÇ ALLÂH'TAN...
EKİM’DEN SEÇİM’E; KASIM’DAN GEÇİME!
TERCİH-NÂME
HİCRET; ya da, SURİYE BİZE IRAK MI?
UÇMAK’LA KAÇMAK ARASINDA!...
ORDU’NUN DÖRT ATLISI ve BİR CUMARTESİ...
DUÂ MAKÂMI
SEÇİM-NÂME
DAYININ SİYÂSETİ, KURBANIN ZİYÂFETİ!
OTOGAR'DAN BAYRAMA, HARFLERDEN KÂLPLERE...
YENİ LİSTELER, İLK İNTİBÂLAR…
DOĞUMDAN ZİLK’DE’YE, EYLÜL’DEN SAVAŞA…
İDRİS NAİM BEY DE İLÂHİYATÇI MIYDI?
İHSAN ŞENER’DEN EYÜP FATSA’YA…
ORDU’NUN ABDESTİ…
İLÂHİYÂTÇI VEKİLLER ve de ŞEKİLLER…
FINDIK GELMİŞ, NEYİM(İZ)E Mi?
ULUBEY, DAMARLI, GÜRGENTEPE...
FINDIK MANİLERİ
FINDIK MEVSİMİNDEN, GEÇMİŞ ÇAĞLARA...
İMAM DÖRTLÜKLERİ
EYMÜR'DEN, ULUBEY'E; GÜRGENTEPE'DEN FINDIĞA...
ESKİPAZAR’DAN YENİ PAZARA PİLÂV GÜNLERİ...
KARAKUCAK, YEŞİL ÇAYIR!...
BİR BAYRAM, İKİ HOCA, ÜÇ ESPRİ...
HAZÎRAN’DAN BAYRAMA…
EKREM’DEN İKRÂMA; İFTAR KAPILARI…
MHP NEREYE KOŞUYOR?
DUT GÜNLERİ, RAMAZAN MEVSİMİ…
ŞEHR-İ HAZÎRAN, ŞEHR-İ RAMAZAN…
BUNDAN SONRASI; DİRİLİŞ POSTASI…
ZEKİ KARDEŞ; BU BİR ŞAKA!
SON SEÇİM, İLK TESPİTLER…
YEDİ HAZÎRAN, YENİ SİYÂSET...
AYLARDAN SEÇİM, GÜNLERDEN HAZÎRAN!
ÇINAR'LA KENAR ARASINDA, SEÇİM…
FETİH'TEN SEÇİME, TOPRAKTAN RAHMETE...
SEÇİM EŞİĞİNDEN, SİYÂSET ÖTESİNE…
DEVLET-NÂME
ORDU-GİRESUN UÇUYOR; İMKÂNLAR AÇILIYOR...
ANTALYA’DAN SELÂMLAR…
HAYAT, BÖYLE BİR YOLCULUK…
SEN DE UNUTMA!
ÇİÇEKLERDEN MEYDANLARA...
ULUBEY’DE BİR-KAÇ SAAT…
ÜSTAD'IN APARTMAN'I, SÂLİH'İN ÇİLE'Sİ...
ORDU-NÂME
ÇANAKKALE HATIRINA, LÜTFEN OKU!
TOKİ TEPESİ, FİKİR MEYDANI…
MEYDAN’DAN TOKİ’YE…
BAHARLA SİYÂSET ARASINDA...
ESKİ DÖNEMLER, YENİ SÜREÇLER…
ADAY BEREKETİ, KAR HAREKETİ…
BİZLER, SİZLER, YAZILARIMIZ...
BİR EYÜP, ÜÇ İHLÂS; WEF YOLU, ÇAMLICA: KAYADİBİ, GÖLKÖY; İKİ NİŞAN, KOTYORA…
GÖLKÖY ÇETİLLİ, ULUBEY ÇATALLI!..
ŞUAYİP ÇAYIRI’NDAN, ULUBEY MEYDANI’NA…
BOZTEPE’DEN ANKARA’YA; MEKÂN’DAN KARAKOL’A…
MEKÂN'IN MÜDÂVİMLERİ…
OTAĞIMIZ ORDU, YATAĞIMIZ ULUBEY…
İLK TOPRAKLAR, SON YAPRAKLAR…
ÇARŞAMBA’DAN PERŞEMBE’YE; YOLLARDAN YILLARA…
TİREBOLU, GÜRGENTEPE, BAKIRKÖY...
MEKÂNDI, MEYDÂNDI DERKEN…
HAVADAN-SUYA, EKMEKDEN NAMLUYA…
KADINA ÖZGÜRLÜK; SİYONİST CAZGIRLIK!...
SÂLİH'TEN İRFAN'A, ZAMANDAN MEKÂN'A...
BİZİM SÂLİH ve MEKÂNI…‏
MEVSİMLER GEÇİYOR…
ABLA-NÂME!
SİMİTTEN KÜLTÜRE, CUMÂDAN MEYDANA...
HAYAT OKULU; KİTAP KOKULU…
MEYDANDAN TELEFERİĞE…
KÖYDEN ŞEHİRE, OKUMADAN YAZMAYA…
GÖNÜL DAĞI, FINDIK BAĞI!...
DÜĞÜNLER BAYRAM OLSUN!
KURBANDAN DÜĞÜNLERE, DÜĞÜNDEN HÜZÜNLERE...
SEYRANDAN BAYRAMA...
TIĞ-NÂME‏
İKİ KİŞİYE TEK BİLET!?
AMAN ORMANCI, YAMAN ORMANCI!
MERKEZ’E DUÂ, ULUBEY’E KÖPRÜ!
VASIF, KÜLTÜR, NİTELİK; MÜSLÜMAN ve METELİK!
ŞELEK, GÖCEK; BÖRTÜ-BÖCEK!
HANGİ BİRİNİ YAZMALI?
ÇAYIR-NÂME
RAMAZAN’DAN BAYRAM’A ULUBEY…
KADİR-NÂME
DUT PEŞİNDE ya da DUT ŞAHÂNE, ORUÇ BAHÂNE…
HAZÎRAN’DAN RAMAZAN’A, VUSLATTAN NECAT’A…
GEZİDEN İBRETE, İBRETTEN RAHMETE…
KIPKIRMIZI BİR ELMA ve GİDİŞ O GİDİŞ…
MÂVİ UFUKLAR BOYU, "YEŞİLCE" BİR GÜN…
ULUBEY’DEN GÖLKÖY’E, ÜNYE’DEN YEŞİLCE’YE…
GEÇTİĞİMİZ ÇARŞAMBA
KONYA’DA ALAADDİN, ULUBEY’DE ŞAYIP…
ACEP-NÂME
CANDIR BİZE, CANDIR ANNE…
Dr. TEBESSÜM’LE AYAKÜST܅
BİZİM ALÂADDİN ve LÂMBASI…
HAŞİM KILIÇ-TAROĞLU!
GEZİ-NÂME
PAZAR HAREKETİ, KÖY BEREKETİ…
YENİ BAŞKAN, YENİ DÖNEM, YENİ ULUBEY...
NE KÖY, NE KASABA; BİR BAKMALI HESABA…
YENİ ULUBEY'E MERHABA
EYÜP SULTAN'DAN SEÇİM SULTAN'A...
SALININ GİDİŞİ, PERŞEMBENİN GELİŞİ…
SANKİ, SEÇİM DEĞİL; İSYAN HAZIRLIĞI!..
PARTİMİZ HUYUMUZ; OYUMUZ BOYUMUZ!
TÖRE-NÂME
“ERBAKAN VE SOLCULARIMIZIN İLERİCİ KAFASI”
ORDU NEREDE?
SEÇİME SELÂM, MUHABBETE DEVÂM…
“SEVMENİN, SEVİLMENİN BİLMELİ DEĞERİNİ…”
KIRIK MIZRAPTAN, DÖKÜK GÜNDEME…
DELEGELER KİMDEN YANA?
KÜÇÜK İNSANLAR, BÜYÜK ŞEHİRLER!
ADAY PAZARINDA GÜLÜMSETEN VAZİYETLER…
TEMÂYÜLÜN SESİ, ULUBEY'İN NEFESİ!
GEÇEN CUMÂ, ya da KABADÜZ’den ULUBEY’e...
ANKARA’DAN ULUBEY’E…
ÇİÇEKLER KOKAR MESTÂNE…
YA ATLI, YA PİYÂDE!..
YORUMLAR ve de FORUMLAR…
HOOOP, NEREYE GİDİYORSUN?!
ÎS TÜRKCAN HAYIRLI OLSUN…
Ulusal Gazeteler
Ordu Fındık Piyasası

Gazeteniz
Alıntı Yazarlar
Anketler
HANGİSİ ORDU İÇİN DAHA İYİ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir
21
14
1
3
6
10
2
Kasımpaşa
19
23
3
1
6
10
3
Galatasaray
19
17
3
1
6
10
4
Beşiktaş
18
19
2
3
5
10
5
Antalyaspor
17
13
3
2
5
10
6
Ankaragücü
16
12
4
1
5
10
7
Trabzonspor
15
18
3
3
4
10
8
Yeni Malatyaspor
15
13
3
3
4
10
9
Göztepe
15
12
5
0
5
10
10
Konyaspor
13
15
3
4
3
10
11
Kayserispor
12
9
4
3
3
10
12
Bursaspor
12
8
2
6
2
10
13
Alanyaspor
12
6
6
0
4
10
14
Sivasspor
10
12
4
4
2
10
15
Fenerbahçe
9
7
5
3
2
10
16
Çaykur Rizespor
8
12
4
5
1
10
17
Akhisar Bld. Spor
8
10
6
2
2
10
18
Bb Erzurumspor
7
7
5
4
1
10
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı