16 YAŞINDAKİ GENÇ İNTİHAR ETTİ
Haber
22 Mart 2021 - Pazartesi 07:09 Bu haber 5928 kez okundu
 
16 YAŞINDAKİ GENÇ İNTİHAR ETTİ
Akkuş’ta hafta sonu kendini tavana asarak hayatına son veren 16 yaşındaki gencin ölümüne bilgisayar oyunu olan mavi balinanın neden olduğu yönünde iddiaların gündeme gelmesi gözlerin yeniden bu oyuna çevrilmesine neden oldu.
Yaşam Haberi
16 YAŞINDAKİ GENÇ İNTİHAR ETTİ

Ordu’ya bir üzücü haberde Akkuş’tan geldi. Ordu’nun Akkuş ilçesinde intihar ederek hayatına son veren gencin internet oyuna mavi balina nedeniyle intihar ettiği iddiaları gündeme geldi.

 

İlçeye bağlı Karaçal Mahallesi’nde oturan 16 yaşındaki E.K. kendini tavana asarak hayatına son verdi. İntiharla ilgili, gencin internette mavi balina oyunu bağımlısı olduğu ve bu oyunun kendisini intihara sürüklediği konuşuluyor. E.K. hafta sonu kendi köyünde toprağa verildi.

 

100’LERCE ÇOCUĞUN ÖLÜMÜNE NEDEN OLMUŞTU

Mavi balina oyunu, daha önce Ordu’yla birlikte birçok ilde küçük yaşta çocukların intihar etmesine neden olmuştu. Bu oyuna, sosyal ağlar üzerinden katılan kişilerden, çoğu şiddet içeren 50 talimatı yerine getirmesi isteniyor.

 

50 günlük bir süreyi kapsayan bu komutlar arasında, derin olmayacak şekliyle kol ve bacakların kesilmesi, korku filmlerinin seyredilmesi, belirli bir süre boyunca kimseyle görüşülmemesi, yüksek sesli olarak müzik dinlenilmesi gibi aşamalar yer alıyor. 50. günün sonunda ise kişiye son aşama olan "yüksekten atlayarak ya da kendini asarak intihar etme" komutu veriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 16, YAŞINDAKİ, GENÇ, İNTİHAR, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı