19 MAYIS COŞKUSU
Haber
20 Mayıs 2021 - Perşembe 00:12 Bu haber 941 kez okundu
 
19 MAYIS COŞKUSU
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tüm yurtta aynı anda okunan İstiklal Marşı'na Ordu’dan da eşlik edildi. Hep bir ağızdan istiklal marşımız okundu, hep birlikte 52 metre uzunluğunda bayrağımızla yürüyüş gerçekleşti.
Ordu Gündemi Haberi
19 MAYIS COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ordu’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Tüm yurtta saat 19.19’da İstiklal Marşı okunurken Ordu’da ise kutlamaların merkezi 19 Eylül Stadyumu oldu.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de hazır bulunduğu programda başta Ordu Valisi Tuncay Sonel ve protokol üyeleri ile vatandaşlar saatler 19.19’u gösterdiğinde 19 Eylül Stadyumu başta olmak üzere, sokaklarda ve evlerin balkonlarında İstiklal Marşı okudu.

 

Protokol üyeleri ve vatandaşlar daha sonra meşaleler ve Türk Bayrakları eşliğinde stadyumdan hareket ederek Sırrı Paşa Caddesi, Süleyman Felek Caddesi ve ardından Hükümet Caddesi üzerinden İlkadımı Anıtı’na yürüdü. Bu sırada tam 52 metre uzunluğundaki Türk bayrağımız da açıldı.

 

Gerçekleştirilen kortej yürüyüşü İlkadım Anıtı’nda son bulurken burada gökyüzüne balonlar uçurulması ve ışık şovunun ardından program sona erdi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 19, MAYIS, COŞKUSU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
19 MAYIS COŞKUSU
19 MAYIS COŞKUSU
19 MAYIS COŞKUSU
19 MAYIS COŞKUSU
Yorumlar
Haber Yazılımı