21 KİŞİDE VİRÜS ÇIKTI, DEVAMI DA GELEBİLİR
Haber
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 15:23 Bu haber 2425 kez okundu
 
21 KİŞİDE VİRÜS ÇIKTI, DEVAMI DA GELEBİLİR
İstanbul’dan Akkuş’a gelen iki kişinin koronavirüs taşıyıcısı oldukları ve Damyeri Mahallesi’nde temas ettikleri, 21 kişinin koronavirüse yakalandıkları belirlendi. Karantinaya alınan mahallede kesin vaka sayısının tespiti için filyasyon ekipleri çalışmalarına devam ediyor.
Ordu Gündemi Haberi
21 KİŞİDE VİRÜS ÇIKTI, DEVAMI DA GELEBİLİR

İstanbul’dan Ordu’nun Akkuş İlçesine bağlı Damyeri Mahallesi’ne ziyaret için geldikleri tespit edilen iki kişi semptom göstermedikleri halde koronavirüs taşıyıcısı çıktı.

 

Temas ettikleri kişilerde görülen semptomlar nedeniyle yürütülen filyasyon çalışmaları sonucunda, Damyeri Mahallesinde toplam 21 vaka tespit edildi ve mahalle karantinaya alındı.

 

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada da karantina altına alınan mahallede kesin vaka sayısını tespit etmek için filyasyon ekipleri saha çalışmalarına devam edildiğini duyurdu.

 

Olası rehavetin ağır bedeller ödememize neden olabileceği uyarısında bulunan Müdürlük, “Bu somut olay bize gösteriyor ki, normalleşme sürecini sürdürülebilir hale getirmek için kişisel önlemlerimizi alarak, rehavete kapılmamamız gerekiyor. Koronavirüs vakaları aşılama çalışmaları neticesinde azalmış olabilir ama salgın henüz bitmedi. Herkesin rehavete kapılmadan kontrollü bir sosyal hayat benimsemesi ve sırası gelen herkesin mutlaka ama mutlaka aşı olması gerekiyor. Unutmayalım; salgın azaldı ama henüz bitmedi!”

 

Kurban Bayramı ve fındık öncesinde dikkatli olunmasını isteyen Sağlık Müdürlüğü açıklamasında, “Yaklaşmakta olan Kurban bayramı ile içinde bulunduğumuz fındık, yayla sezonunda, düğünlerimizi yapmaya başladığımız bu günlerde, il dışından gelmiş ve gelecek olan vatandaşlarımız olası bir virüs taşıyıcısı olması durumunda birçoğumuzu riske atabileceklerdir. Bahsettiğimiz somut olaydan da daha net anlaşılacağı gibi semptom göstermeyen kişiler virüsü taşıyıp, yakınlarına bulaştırmakta, yakın olmaya çalışırken üzülmemize sebep olabilmektedir. Kendinizi ve sevdiklerinizi riske atmayın. Lütfen size en yakın sağlık kuruluşuna başvurarak aşınızı olun, toplumsal bağışıklığa katkıda bulunun.” denildi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 21, KİŞİDE, VİRÜS, ÇIKTI,, DEVAMI, DA, GELEBİLİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı