30'UN ÜZERİNDE TEMEL TÜKETİMDE İNDİRİM BUGÜN BAŞLADI
Haber
15 Ağustos 2022 - Pazartesi 10:01 Bu haber 2982 kez okundu
 
30'UN ÜZERİNDE TEMEL TÜKETİMDE İNDİRİM BUGÜN BAŞLADI
Ekonomi Haberi
30'UN ÜZERİNDE TEMEL TÜKETİMDE İNDİRİM BUGÜN BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı sonrasında Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 30'un üzerinde temel tüketim ürününde indirim bugün itibariyle başlıyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifi'nde büyükbaş hayvan etinin yüzde 30-35 indirimle satılacağını söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca şeker, un, zeytinyağı ve ayçiçeği yağı gibi 30-40 çeşit üründe de süratle indirime gidilmesi talimatını vermişti.

 

İNDİRİMLER UYGULANIYOR

Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 30'un üzerinde temel tüketim ürününde indirim bugün itibariyle başlıyor. 1.400 markette etiketler değiştirildi.

 

"ÇOK CİDDİ İNDİRİM YAPTIK"

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "Vatandaş sepetini daha ucuza dolduracak."dedi. Bazı ürünlerde çok ciddi indirim yaptıklarını belirten Aydın, özellikle tedariki daha rahat sağlanan ürünlerde daha yüksek oranlar uyguladıklarını söyledi.

 

İNDİRİMLİ OLAN TEMEL ÜRÜNLER

Tarım Kredi Kooperatifi'nde indirimli ürünler listesi belirlendi.

İndirim uygulanacak ürünler ise şöyle:

Söz konusu marketlerde, makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi fiyatlarında indirime gidilecek.

 

ET SATIŞI İÇİN HAZIR

Et ürünlerinde de Et ve Süt Kurumu tarafından temin edilecek ürünler, kasap reyonu bulunan Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde ivedilikle, kasap reyonu bulunmayan marketlerde ise gerekli hazırlık çalışmalarının yapılmasının ardından paketli olarak en kısa sürede indirimli şekilde satışa sunulacak. Et ürünlerinde uygulanacak indirimlerin duyurusu daha sonra yapılacak.

 

CEP MARKETLERDE DE SATILACAK

Kooperatif marketlerin 1.400'e yakın hizmet noktası var. Yıl sonuna kadar sayı 2 bine çıkacak. Aydın, daha fazla vatandaşa ulaşmak için illerdeki kooperatif depolarında da cep marketler aracılığıyla ucuz gıda satılacağı bildirildi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 30'UN, ÜZERİNDE, TEMEL, TÜKETİMDE, İNDİRİM, BUGÜN, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı