6 HEKTAR ORMANLIK ALAN KÜLE DÖNDÜ
Haber
17 Ekim 2020 - Cumartesi 13:46 Bu haber 5647 kez okundu
 
6 HEKTAR ORMANLIK ALAN KÜLE DÖNDÜ
Son dönemde artan orman yangınlarına bir yenisinin daha eklendiği Mesudiye’de orman yangını kontrol altına alındı. 6 hektar ormanın yandığı yangın sonrasında ormanlık bölgelerde ateş yakarken daha dikkatli olmalıyız ki ciğerlerimiz yanmasın.
Ordu Gündemi Haberi
6 HEKTAR ORMANLIK ALAN KÜLE DÖNDÜ

Orman yangınları tehdit etmeye devam devam ediyor. Son dönemde kurak ve yağışsız havalarla birlikte en ufak kıvılcımla başlayan orman yangınlarına bugün bir yenisi de Mesudiye Üçyol Mahallesi’nden eklendi.

 

Üçyol Meydandüzü Ormanlık alanda başlayan yangını ilk fark eden köy halkı yangını hemen itfaiyeye haber verdi. İtfaiye gelene kadar yangını söndürmek için mücadele etmeye başladı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin çabasıyla yangın, daha fazla büyümeden kontrol altına alındı. Yangının çıkış nedeninin henüz belli olmadığı açıklanırken, 6 hektarlık ormanlık alan zarar gördü. Yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.  

 

6 HEKTAR ALAN ZARAR GÖRDÜ

Yangın yerine gelen söndürme çalışmalarına bizzat katılan Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “Çok şükür Üçyol Meydandüzü Orman yangınını kontrol altına aldık. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Öncelikle Üçyol ve çevre mahalle halkımıza, Ordu Büyükşehir İtfaiye Teşkilatımıza, Mesudiye Orman İşletme personelimize ve Mesudiye Belediye ekiplerimize canlan başkan hep birlikte çalıştıkları için teşekkür ediyorum. Yaklaşık 6 hektar ormanımız zarar gördü. Daha büyük ormanlara sıçramadan söndürmeyi başardık.”

 

Öte yandan son günlerde havaların mevsim normallerinden daha sıcak ve kurak seyretmesi orman yangınları tehlikesini daha da artırıyor. Özellikle bahçe temizlemek, piknik yapmak için ormanlık alanlar ve çevresinde ateş yakanlar uyarılarak daha dikkatli olmaları ve ciğerlerimiz olan orman yangınlarına yol açmamaları istendi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 6, HEKTAR, ORMANLIK, ALAN, KÜLE, DÖNDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı