79 YAŞINDAKİ AYŞE TEYZE 3 KİŞİYE UMUT OLDU
Haber
19 Eylül 2022 - Pazartesi 14:23 Bu haber 1710 kez okundu
 
79 YAŞINDAKİ AYŞE TEYZE 3 KİŞİYE UMUT OLDU
Sağlık Haberi
79 YAŞINDAKİ AYŞE TEYZE 3 KİŞİYE UMUT OLDU

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen kişinin ailesi tarafından bağışlanan organlar 3 hastaya nakledilmek üzere Samsun ve Diyarbakır’a gönderildi.

 

Hastane yoğun bakımında yatan 79 yaşındaki Ayşe Osmançelebioğlu adlı hastanın beyin ölümü gerçekleşti. Hastanın ailesi ile yapılan görüşmeler sonucunda yakınları organ bağışçısı olmayı kabul ettiler. Süreç ile beraber zamana karşı yapılan yarış başlayarak yapılan değerlendirmelerde karaciğer ve böbreklerin nakli uygun bulunmuştur.

 

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi organ nakil ekibi tarafından hasta hızla operasyonla alınarak başarılı bir şekilde organlar çıkarıldı. Samsun ve Diyarbakır’da nakil sırası bekleyen 3 hastaya gönderildi.

 

Hastane yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Takipte alınan bilgiler sonucunda bağışlanan organların hastalara başarılı bir şekilde nakledildiğini mutlulukla öğrenmiş bulunmaktayız. Başta hastanemiz organ ve doku nakil koordinatörlüğü birimi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız. Ülkemizde hâlâ oldukça düşük seviyede olan organ bağışı son derece önemli ve hayati niteliktedir. Duyarlı davranarak organ bağışı konusunda topluma örnek olan hasta yakınları; Tan, Mete, Devrim, Mustafa ve Gülsüm Osmançelebioğlu’na teşekkür eder merhumeye Allahtan rahmet dileriz.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 79, YAŞINDAKİ, AYŞE, TEYZE, 3, KİŞİYE, UMUT, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı