ADIGÜZEL: BUNUN SORUMLUSU BAŞHEKİMDİR
Haber
15 Nisan 2021 - Perşembe 08:46 Bu haber 1241 kez okundu
 
ADIGÜZEL: BUNUN SORUMLUSU BAŞHEKİMDİR
Ünye Devlet Hastanesi’nde Dr. Çetin Karadağ’ın bir hasta yakını tarafından darp edilmesine tepki gösteren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, hastane idaresinin ihmalinin sonucu olduğunu iddia etti.
Sağlık Haberi
ADIGÜZEL: BUNUN SORUMLUSU BAŞHEKİMDİR

Kendisi de bir doktor olan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ünye Devlet Hastanesi’nde Dr. Çetin Karadağ’ın bu sabah bir hasta yakını tarafından darp edilmesine tepki gösterdi. Darba uğrayan doktorun kendisine bir saldırı olursa bunun sorumlusunun hastane yönetimi olacağını iddia eden Adıgüzel, sorumluların hesap vermesini istedi.

 

Sağlık çalışanlarının ardı ardına şiddete maruz kaldığını belirten Adıgüzel, “Bugün Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Karadağ da poliklinikte hasta yakınının şiddetine uğradı. Üstelik kendisi hastanın asıl doktoru değildi. Daha önceden konsültasyon yapıp önerilerde bulunduğu hastayı tekrar görmesi için hasta yakınları hastaneye idaresine talepte bulunmuşlar. Ancak bu talep hastane idaresi ya da hastanın asıl doktoru tarafından Doktor Karadağ’a iletilmemiş bile. Ayrıca hasta yakınının agresif tavırları konusunda uyarılmamış da. Bugün birebir sorumlu olmadığı hastanın yakınları tarafından poliklinikte darp edilmiştir. Daha önce Op. Dr. Çetin Karadağ yanındaki sekreterin alınması dolayısıyla cerrahi muayenenin yardımcı personel olmadan yapılmasının sakıncalarını anlatan başvurusunu 2 defa hastane idaresine iletmiştir. Bu başvuruda kendisine yönelik bir saldırı olursa bunun sorumlusunun hastane idaresi olacağını söylemiştir. Bu uyarıya rağmen söz konusu saldırı gerçekleşmiştir.”

 

Daha öncede bir hemşirenin saldırıya uğradığını söyleyen Adıgüzel, “Geçen hafta da yine aynı Ünye Devlet Hastanesi Acil servisinde hemşire Belgin Kıvrak bir hasta yakınının sözlü ve fiziki saldırısına, ağır hakaretlere uğramıştır. Daha da acı olan saldırının üzerinden 1 hafta geçmiş olmasına rağmen ne başhekim ne başhemşire ne de Sağlık Müdürlüğü’nden herhangi bir yetkili ne aramış ne sormuştur.”

 

Hastane başhekimin Samsun’da ikamet ettiğini iddia eden Adıgüzel, “Bu hastanenin başhekiminin Ünye’de ikamet etmeyip, mesaiye Samsun’dan gidip geldiği ve ayrıca daha önce Samsun’da bir hastanede katledilen Dr. Kamil Furtun’un katli esnasında o hastanenin başhekimi olduğu bilgisine ulaştık. Başhekimin odasından çıkıp, hastane çalışanları ile bir iletişim dahi kurmadığı belirtilmektedir. Pandemide sağlık çalışanları hakedişlerini bile almadan aç bitap görev yaparken, idaresi sahip çıkmıyor, başhekim sahip çıkmıyor, hükümet sahip çıkmıyor, bir de kendini bilmezlerin saldırılarına uğruyor. Bu saldırganları da sorumluları da hükümeti de halkımızın vicdanına havale ediyorum.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ADIGÜZEL:, BUNUN, SORUMLUSU, BAŞHEKİMDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı