ADIGÜZEL: EMEK KAVGASINA HAZIRIZ
Haber
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 20:20 Bu haber 681 kez okundu
 
ADIGÜZEL: EMEK KAVGASINA HAZIRIZ
Tarım Bakanlığı tarafından yeniden belirlenen fındık rekoltesin aynı çıktığını söyleyen CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, bunun beklenen sonuç olduğunu belirterek, “Fındığın maliyeti zaten en az 27 TL’dir. 35 TL bu insanlara anasının ak sütü gibi helaldir.” dedi.
Ordu Gündemi Haberi
ADIGÜZEL: EMEK KAVGASINA HAZIRIZ

Üzerine 35 lira yazan tişört giyen CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, fındık bahçesinde yaptığı açıklamada ihracatçılar birliğinin talebiyle Tarım Bakanlığı’nın yeniden rekolte çalışması yapmasına tepki gösterdi.

 

Belirlenen yeni rekoltenin de aynı çıkmasını “beklenen sonuç” olarak değerlendiren Adıgüzel, “İhracatçılar birliğinin başındaki oturduğu yerden para kazanan çıkar çetesinin işine gelmediği için Tarım Bakanlığı daha 10 gün önce yaptığı rekolte sayımını yok saydı. İlk sayımı yok saymış ikinci bir rekolte sayımına ikna edilmişti. Bu şekilde koca devlet kurumu bir avuç tefecinin oyuncağı olmuştur. Aslında burada büyük bir ihanet var.

 

İhracatçılar birliğinin yabancı kartelin ülkemizdeki kapitülasyon komiserliğini yaptığını iddia eden Adıgüzel, “Bugün bilgi geldi ikinci rekolte sayımı da sonuçlandı. Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon her yer aynı çıktı. Zaten farklı çıkması da beklenmezdi. Bu fındık dalı neresinden bakarsan bak aynı kardeşim. Bu saatten sonra fındık dalda artar mı? Tersine azalır ama artmazdı. Artık top Erdoğan’dadır.”

 

Fındık fiyatının 35 lira olması gerektiğini söyleyen CHP Milletvekili, “Buradan Erdoğan’a da çağrı yapıyorum. Millet infial halindedir. Enflasyon bellidir. Dolar kuru bellidir.  Gübre fiyatları 2’ye 3 e katlanmıştır. Fındığın maliyeti zaten en az 27 TL’dir. 35 TL bu insanlara anasının ak sütü gibi helaldir. Bunun altındaki her 1.5 lira bu ülkenin 1 milyar TL kaybı demektir. Bu da bu ülkeye ihanettir. Senin yerli firmaların kredi sıkıntısı çekerken onlara kredi vermeyip, dolar zengini, İtalya’da vergi rekortmeni yabancı kartele üste bir de 600 milyon teşvik vermek bu ülkeye ihanettir.

 

Karadeniz dalgalı Karadeniz kabardı. Biz emek kavgasına hazırız. Bizim kavgamız milli bir kavgadır. Biz millet ve devlet hakkı için bu kavgayı yabancı kartel, onun yerli işbirlikçi çetesi ve dahi kim onlara omuz verirse hükümet dahi bu kavgaya hazırız bu da böyle biline.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ADIGÜZEL:, EMEK, KAVGASINA, HAZIRIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı