ADIGÜZEL: ORDU’NUN YOLLARINA 1000 TL AYRILDI
Haber
21 Ocak 2022 - Cuma 10:14 Bu haber 1406 kez okundu
 
ADIGÜZEL: ORDU’NUN YOLLARINA 1000 TL AYRILDI
Siyaset Haberi
ADIGÜZEL: ORDU’NUN YOLLARINA 1000 TL AYRILDI

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel ulaştırma bakanlığının yatırım programlarında Ordu’nun yollarına 1000’er lira kaynak ayırıldığını iddia etti. Adıgüzel, “2022 senesi içerisinde hiçbir iş yapılmayacak verilen sözler tutulmayacak1” diyerek, başta Numan Kurtulmuş olmak üzere AK Partili yetkililere yüklendi.

 

Ordu’da yol sorununun bitmediğini söyleyen Adıgüzel, “Kıyı kesimini içeriye bağlayan yollarda bir hareket yok. Ünye-Akkuş yolu ile ilgili Ulaştırma Bakanlığı’na Haziran 2021’de verdiğim soru önergeme verilen yanıtta, ihalenin bittiğini ve yatırım programına alınması ile başlanacağını belirtmişlerdi. Ünyeli Numan Kurtulmuş’un açıklamalarında ise yatırım programına alındığına dair bilgi var. Biri yalan konuşuyor!”

 

15 Ocak’ta yayınlanan resmi gazetede her şey ortaya çıktığını iddia eden CHP Milletvekili, “Ünye- Akkuş yolu için 2022 yılında ayrılan kaynak 1000 TL. Yani hiçbir şey yapmıyorlar, sadece Ordu’ya gelip umut vadedip gidiyorlar. Geçtiğimiz aylarda AKP Ordu milletvekili Ünye’de bir açıklama yaptı dedi ki; 100 150 milyonu aşan Ünye-Akkuş yolunda biz milletvekillerinin yapacağı bir şey yok, bu iş Numan Kurtulmuş’un işi dedi. Ama sadece 1000 TL ayrılmış. Ben buradan diyorum ki; o 1000 TL’yi biz size verelim, şu milletin yakasından düşün bırakın biz yolu yapalım. Yıllardır insanları kandırdığınız yeter. Keza aynı durum Fatsa-Aybastı yolu ve Aybastı-Gölköy yolu için de geçerli, oralara da ayrılan kaynak 1000 TL. Ordu-Ulubey-Gürgentepe-Gölköy yolunda dokuz dolambaç mevkiindeki tünel için de beklentimiz sürüyor. Birçok yere kilometrelerce tüneller yapılırken, burada en az 150-200 bin nüfusun barındığı İç Anadolu’ya geçiş noktası olan bu bölgeye 1 km’lik bir tüneli fazla görüp yatırım programına almıyorlar.”

 

Ayrıca muhtar maaşları ile ilgili girişimlerinin sonuç vermesinden memnun olduğunu da ifade eden Adıgüzel şunları ekledi:

“Muhtar maaşları için yaptığımız açıklamalar genel kurulda dile getirmemiz ve önergelerimiz karşılık buldu. Hükümet muhtar maaşlarını en azından asgari ücret seviyesine çıkardı. Hayırlı olsun. Muhtarlarımızın hizmet verirken zorlanmayacağı, daya iyi bir gelir düzeyine yükseltmek, muhtar evi, yardımcı personel ve muhtarlık bütçesi gibi önerilerimizin de takipçisi olacağız. Hükümetin siyasi ömrü yetmezse de bir gelip tamamlayacağız.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ADIGÜZEL:, ORDU’NUN, YOLLARINA, 1000, TL, AYRILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı