ADIGÜZEL: TMO FERRERO'YA TAŞERONLUK YAPIYOR
Haber
29 Eylül 2022 - Perşembe 17:03 Bu haber 7701 kez okundu
 
ADIGÜZEL: TMO FERRERO'YA TAŞERONLUK YAPIYOR
Siyaset Haberi
ADIGÜZEL: TMO FERRERO'YA TAŞERONLUK YAPIYOR

Fındık alım kriterlerinde yeniliğe gittiklerini söyleyen TMO Genel Müdürü’ne tepki gösteren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “TMO Ferrero'ya taşeronluk yapıyor. Çıkmış iş işten geçtikten sonra bedava kahramanlık yapıyor hadi oradan!” dedi.

 

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, dün Ordu’da fındık alım kriterlerinde yeniliğe gittiklerini açıklamış ve gelen fındıkları geri çevirmeyeceklerini söylemişti.

 

Bu açıklamaya tepki gösteren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “TMO Genel Müdürü dün bir açıklama yapmış, fındığı artık geri çevirmeyecekmiş. Günaydın!” dedi. Adıgüzel açıklamasında şöyle dedi;

 

Biz sezon öncesi demedik mi? Çeşitli bahanelerle üreticiye eziyet yapma, tüm fındığı al demedik mi? Böyle yapmadınız üreticiyi geri çevirdiniz, çeşitli bahanelerle üreticiyi zora soktunuz üretici de gitti serbest piyasaya fındığını verdi. Şimdi üreticinin elinde fındık mı kaldı ki bu açıklamayı yapıyorsun? Gelip milletten bu saatten sonra ne alacaksın?

 

Dala bakın dalda fındık yok, harmanda fındık yok, herkes fındığını sattı TMO Genel Müdürü sözde kahramanlık yapıyor. Neymiş çürüğü 3'ten 5'e, kırığı 5'ten 10'a, nemi 6'dan 6,5'a çıkarmış. Şunu da söylesene nemi yarım puan arttırdığımda kiloda 2 lira kesinti yapıyorum da desene.

 

İşte bu nedenle biz fındık kanunu teklifimizde tek bir satırda bile TMO'ya yer vermedik. Çünkü bu TMO devletin kurumu gibi davranmıyor. Üreticiye arka çıkmıyor. Bu TMO Ferrero'ya taşeronluk yapıyor, depoculuk yapıyor. Çıkmış iş işten geçtikten sonra bedava kahramanlık yapıyor hadi oradan!

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ADIGÜZEL:, TMO, FERRERO'YA, TAŞERONLUK, YAPIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı