AİLE DESTEK MERKEZİ SORUNLARI ÇÖZÜYOR
Haber
16 Kasım 2022 - Çarşamba 21:04 Bu haber 1693 kez okundu
 
AİLE DESTEK MERKEZİ SORUNLARI ÇÖZÜYOR
Sağlık Haberi
AİLE DESTEK MERKEZİ SORUNLARI ÇÖZÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Aile Destek Merkezi danışanlarını ağırlamaya devam ediyor.

 

Toplumun ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi için Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesine kazandırılan Aile Destek Merkezi, üstesinden gelemediklerini düşündükleri problemlerle desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara danışmanlık hizmeti veriyor. 3 uzman psikolog, 1 aile danışmanı ve 1 hemşire ile danışanlarını ağırlayan Aile Destek Merkezinden vatandaşlar ücretsiz yararlanıyor.

 

PROFESYONEL DESTEK SAĞLANIYOR

Bu hizmetten yetişkinler, ergenler, çiftler, ebeveynler ve aile bireylerini oluşturan fertler yararlanabiliyor. Destek merkezine başvuru yapan vatandaşlar, başvuru nedenine göre bireysel terapi, çift terapisi, aile terapisi veya grup terapisi seanslarına alınıyor. Sorun tespiti sonrası ise çözüme yönelik profesyonel destek sağlanıyor.

 

BİRÇOK KONU İÇİN BAŞVURU YAPILABİLİYOR

Aile Destek Merkezine yapılan başvurular sonrası danışanlara evlilik öncesi ve evliliğe hazırlık sürecinde çıkabilecek problemler, eşler arası uyumsuzluk ve iletişim eksikliğinden kaynaklanan sorunlar, anne-baba ve çocuk iletişimi, çocukluk ve ergenlik sorunları, sınav kaygısı; kaygı, stres, tükenmişlik, depresyon, mutsuzluk; fobiler, korkular; öfke kontrolü, panik atak, takıntı, aile içi şiddet, boşanma (öncesi-sonrası), boşanma sürecinin çocuklar üzerindeki etkileri gibi konularda destek olunarak yaşam kaliteleri artırılmasını yardımcı olunuyor.

 

RANDEVU SİSTEMİ İLE ÇALIŞIYOR

Randevu sistemi ile çalışan Aile Destek Merkezinde danışanlar başvurularını Ordu Büyükşehir Belediyesinin 444 10 52 numaralı çağrı merkezinden yapabiliyor.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: AİLE, DESTEK, MERKEZİ, SORUNLARI, ÇÖZÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı