AKÇA İHACATÇILARIN YÜKSEK REKOLTESİNE İSYAN ETTİ
Haber
16 Temmuz 2021 - Cuma 19:20 Bu haber 809 kez okundu
 
AKÇA İHACATÇILARIN YÜKSEK REKOLTESİNE İSYAN ETTİ
818 bin ton rekolte açıklayan ihracatçılar birliklerine çok sert konuşan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça “Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar. Bu fındık üreticisinin alın terini, elinin emeğini ve kazancını size yedirmeyeceğiz, bunun için ant içtik.” dedi.
Fındık Haberi
AKÇA İHACATÇILARIN YÜKSEK REKOLTESİNE İSYAN ETTİ

İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Haydar Gören tarafından açıklanan 818 bin ton fındık rekoltesine Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça çok sert konuştu. Başkan Akça, sert tepki gösterdi.

 

Rekolte tespitinin nasıl yapıldığı konusunda bilgi veren Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar. Bu fındık üreticisinin alın terini, elinin emeğini ve kazancını size yedirmeyeceğiz, bunun için and içtik. Fındık rekoltesinin resmi olarak belirlenmesi için Tarım İl Müdürlüklerinin öncülüğünde Ziraat Odaları, TMO, Fiskobirlik, Fındık Borsaları, sanayici ve ihracatçı temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından yapılan kapsamlı bir çalışma sonucunda, fındık üreticisi her ilde ayrı ayrı rekolte tespitleri tüm katılımcıların imza altına alması sonucunda Tarım Bakanlığı yetkilileri tarafından kamuoyuna duyurulur.”

 

Bu rekolte tespit çalışmalarının tüm komisyon üyelerinin tamamının katılımı ile yapıldığını söyleyen Akça, “Fakat bu çalışmalar hakikaten çok yorucu ve zahmetli bir iş olduğu için genelde sanayici ve ihracatçı temsilcileri klimalı odalarında oturmayı tercih ederek bu çalışmaların sonuçlanmasının ardından oluşan rekolte tespit tutanaklarını imzalarlar veya ağa babalarının yönlendirmesiyle şerhlerini düşerler. Siz üretici bizim kırmızı çizgimizdir diye laf salatası yapacağınıza bu çalışmalara katılır hakikati yerinde görür ve yapabilirseniz! hür iradenizle gerçek çalışmalar sonucunda oluşturulan o rekolte tutanağına şerh düşmeden imza atarsınız ve hakikatleri hiç çekinmeden kabul edersiniz.”

 

818 bin ton rekolte açıklayan Ali Haydar Gören’i hedef alan Başkan Akça, “İFMİB başkanı Ali Haydar Gören bey gibi çıkıp 818 bin ton fındık rekoltesi açıklamazsınız. Yazık çok yazık bu fındık üreticisine ve ülkeye ihaneti bırakmalısınız artık. Aklınızı başınıza alıp para kazandırıp lüksler içerisinde yaşattığınız ağa babalarınıza hizmeti bırakıp, bu ülkenin ve üreticinin menfaatlerini ön plana çıkarmalısınız. Ne diyelim Allah’ım ıslah eder inşallah sizleri.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: AKÇA, İHACATÇILARIN, YÜKSEK, REKOLTESİNE, İSYAN, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı