ALİ ERBAŞ: CAMİDE DEĞİL EVDE KILINACAK
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 07:55 Bu haber 1872 kez okundu
 
ALİ ERBAŞ: CAMİDE DEĞİL EVDE KILINACAK
Daha camilerde teravih namazı kılınacağı açıklanırken, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik.” dedi.
Ordu Gündemi Haberi
ALİ ERBAŞ: CAMİDE DEĞİL EVDE KILINACAK

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, milyonlarca vatandaşın merak ettiği 'Ramazan ayında teravih namazı camilerde kılınacak mı?' ve aşının orucu bozup bozmayacağı sorularına yanıt verdi.

 

Ana teması "Şifa Ayı Ramazan" olan 2021 yılı Ramazan ayı bilgilendirme toplantısında konuşan Erbaş, "Yaptığımız çok yönlü değerlendirmeler ve başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere, devletimizin yetkili organlarıyla yaptığımız çok yönlü istişareler neticesinde mevcut şartlarda teravih namazlarımızı camilerde değil evlerimizde kılmanın daha uygun olduğuna karar verdik. Elbette gönlümüz istiyordu ki teravih namazlarımızı camilerimizde kılalım, çoluğumuzla çocuğumuzla o coşkuyu camilerimizde yaşayalım. Ancak, salgın hastalık tehlikesi, teravih namazının uzun süre kapalı bir alanda kalmayı gerektirmesi, belirti göstermeyen vakaların varlığı gibi nedenlerden dolayı geçen sene olduğu gibi teravih namazlarımızı evlerimizde kılacağız. Tabii acı ve üzücü. Yani böyle bir duyuruyu yapmak benim için gerçekten çok acı ama sağlık çok önemli.”

 

ORUÇLUYKEN AŞI OLABİLİR MİYİZ?

Erbaş, vatandaşlardan "Oruçluyken aşı olabilir miyiz?" şeklinde çok yoğun bir şekilde sorular aldıklarını bildirerek, "Din İşleri Yüksek Kurulumuzun da açıkladığı gibi gerektiğinde oruçluyken aşı olmakta bir sakınca yoktur ve bu durum orucu bozmaz." açıklamasında bulundu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ALİ, ERBAŞ:, CAMİDE, DEĞİL, EVDE, KILINACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı