ALPER ORGANLARIYLA 5 KİŞİYE UMUT OLDU
Haber
28 Haziran 2021 - Pazartesi 14:53 Bu haber 1079 kez okundu
 
ALPER ORGANLARIYLA 5 KİŞİYE UMUT OLDU
Organlarıyla hayat buldu. Geçirdiği beyin kanaması sonucu genç yaşta yaşamını yitiren 41 yaşındaki Alper Türkmen, organlarıyla 5 kişiye umut oldu.
Sağlık Haberi
ALPER ORGANLARIYLA 5 KİŞİYE UMUT OLDU

Ölümüyle herkesi üzen genç adamın organları hayat verecek. Bir hafta önce rahatsızlanan ve beyin kanaması geçirdiği tespit edilen Ordu’nun sevilen gençlerinden 41 yaşındaki Alper Türkmen, bir hafta süren yaşam mücadelesini kaybetti. Alper Türkmen’in ailesi, ölmeden önce onun da isteği doğrultusunda organ bekleyen birkaç kişiye hayat olmak için organlarını bağışladılar.

 

Covid-19 salgını döneminde azalan organ bağışının yeniden eski seviyelerine ulaşması için Türkmen ailesinin bu bağışı büyük takdir topladı. Samsun’da vefat ettiği hastanede uzman ekiplerince bağışlanan organları alınan Alper Türkmen, 5 kişiye umut olurken, cenazesi de Yukarıtepe Mahallesi’nde kalabalık bir topluluk tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

 

Leyla ve Ramadan Türkmen’in oğlu, Aşkın ve Anıl Türkmen’in kardeşi olan Alper Türkmen, Ordu eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Kazım Türkmen’in de yeğeniydi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ALPER, ORGANLARIYLA, 5, KİŞİYE, UMUT, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı