'AMACIMIZ ÜLKEMİZİ RAMAZAN AYINDA DİNLENDİRMEK'
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 09:20 Bu haber 4708 kez okundu
 
'AMACIMIZ ÜLKEMİZİ RAMAZAN AYINDA DİNLENDİRMEK'
Ramazan ayındaki koronavirüs tedbirlerine değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Amacımız ülkemizi ramazan ayında genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamaktır." dedi.
Ordu Gündemi Haberi
'AMACIMIZ ÜLKEMİZİ RAMAZAN AYINDA DİNLENDİRMEK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Ramazan ayındaki sıkı koronavirüs tedbirlerine değindi.

 

Salgın tedbirlerinden etkilenen tüm esnafların sorununu biliyor ve bunu ortadan kaldırmak için çalıştıklarını söyleyen Erdoğan, “Mecburen sıkılaştırmaya yöneliyoruz. Amacımız ülkemizi Ramazan'da genel olarak dinlendirerek bayram sonrasında güzel günlere hazırlamaktır. Türkiye'nin tek başına salgın tedbirlerini gevşetmesi, salgını yenmesi önemli değildir. Asıl olan yakın insani ve ticari ilişkilerde olduğumuz ülkelerden geri kalmamaktır.”

 

Vaka sayılarını binli rakamlara düşürmeyi hedeflediklerini belirten Erdoğan, “Avrupa ülkelerinin hemen tamamı Türkiye'den daha ağır kapatma tedbirleri uyguluyor. Biz Ramazan ayı sonrası vaka sayısını 1000-2000 seviyesine düşürürsek turizm için fırsatımız olacak. En önemlisi de kendi vatandaşımızın sağlığıdır. Ramazan ayının manevi ikliminde tuttuğumuz oruçlar, kıldığımız namazlar ruhumuzu zenginleştirirken, tedbirlere riayet ederek salgının boynunu da Allah'ın izniyle kıracağız.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'AMACIMIZ, ÜLKEMİZİ, RAMAZAN, AYINDA, DİNLENDİRMEK',
Yorumlar
Haber Yazılımı