BAKAN KOCA VERİLEN CEZALARI AÇIKLADI
Haber
24 Kasım 2022 - Perşembe 15:08 Bu haber 963 kez okundu
 
BAKAN KOCA VERİLEN CEZALARI AÇIKLADI
Sağlık Haberi
BAKAN KOCA VERİLEN CEZALARI AÇIKLADI

Tokat’ta yoğun bakımda hastaya şiddet uygulayan personellerin cezasını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, birinin 3 yıl süreyle meslekten men edildiğini, diğerinin de 6 aylık eğitimden geçmek zorunda olduğunu açıkladı

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Tokat’ta özel bir hastanede yoğun bakımda yatan felci hastanın yüzüne çarşaf kapatarak şiddet uygulayan iki sağlık personelinin cezasının belli olduğunu açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, şu ifadelere yer verdi;

 

Tokat’ta faaliyeti halen durdurulmuş olan özel hastanedeki olay sebebiyle yürütülen soruşturma sonucunda, yoğun bakım servisindeki bir hastaya karşı şiddet/ kötü muamele gösteren 2 yoğun bakım çalışanına verilen cezalar Sağlık Meslekleri Kurulunda karara bağlandı.

 

Söz konusu 2 sağlık personelinden biri 3 yıl süreyle meslekten men edildi. Süre sonunda, bir sağlık kurumunda çalışabilmesi için, 18 aylık mesleki ve etik eğitimi alma mecburiyeti var ve tekrar bir yoğun bakımda çalışması söz konusu değildir.

 

Sağlık Meslekleri Kurulunun kararına göre, diğer sağlık personeli 6 aylık mesleki eğitimden geçmek zorunda, artık yoğun bakımda çalışamaz. Bağışlanamaz davranışlarıyla toplumu ve sağlık camiasını üzenler, davranışlarının hesabını yargı önünde de mutlaka verecektir.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: BAKAN, KOCA, VERİLEN, CEZALARI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı