BAKAN VARANK ORDU'DA 16 PROJENİNİN AÇILIŞINI YAPTI
Haber
25 Haziran 2022 - Cumartesi 22:26 Bu haber 1716 kez okundu
 
BAKAN VARANK ORDU'DA 16 PROJENİNİN AÇILIŞINI YAPTI
Ordu Gündemi Haberi
BAKAN VARANK ORDU'DA 16 PROJENİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DOKA ve DOKAP tarafından desteklenen 16 projenin toplu açılışını gerçekleştirdi. Bakan Varank, “Projelerin yatırım tutarı güncel fiyatlarla 29- 30 milyon liraya yakın.” dedi.

 

Ordu'daki yatırımları incelemek, ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere şehre gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen 16 projenin toplu açılışını gerçekleştirdi.

 

Sabah Ordu-Giresun Havalimanı’nda Vali Tuncay Sonel, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ve protokol mensupları tarafından karşılanan Bakan Varank, ilk olarak Ünye Organize Sanayi Bölgesinde yatırımları inceledi, ilçede esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

 

Buradan Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, OSB’de üretim yapan Aydın Kontrplak ve Kuzey Kafkas Tekstil işletmelerini ziyaret ederek, faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ordu Valiliği’ni de ziyaret etti. Bakan Varank, burada Ordu’da yürütülen yatırımların son durumu ve ihtiyaçlar hakkında Vali Tuncay Sonel’den bilgi aldı.

 

AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Vali Tuncay Sonel ve beraberindeki heyetle birlikte Ordu Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen DOKAP ve DOKA Projeleri Toplu Açılış Törenine katıldı.

 

16 PROJENİN AÇILIŞINI YAPTI

16 projenin açılışında konuşan Bakan Varank, “Bildiğiniz gibi Ordu, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansımız ve DOKAP Bölge Kalkınma İdaremizin faaliyet alanı içerisinde yer alıyor. Her iki kurumumuz da kuruldukları günden bu yana ilimizin ihtiyaçları ve öncelikleri doğrultusunda çok önemli destekler sağladı, bundan sonra da bu destekleri sağlamaya devam edecekler. İşte bugün bu kurumlarımızın desteği ile hayata geçen tam 16 projenin resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Projelerin yatırım tutarı güncel fiyatlarla 29- 30 milyon liraya yakın. Yağ üretim tesisinden soğuk hava deposuna, yumurta üretim paketleme tesisinden yerel ürünlerin kadın eliyle üretilmesine, seracılıktan gastronomi ve alternatif turizme kadar birçok alanı ilgilendiren bu projeleri şehrimize kazandırmış olduk. Her biri birinden değerli bu projeler şehrimizin üreticilerine, turizmcilerine, kadınlarına ve gençlerine hizmet ederek Ordu'nun ekonomisine güç katacak. Ben şimdiden tüm projelerin ülkemiz ve Ordu ilimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

ÇAMSAN’DA ÜRETİM TESİSİNİ AÇTI

Ordu Kültür Sanat Merkezindeki programın ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çamsan Ordu Fabrikasının MDF 3 Üretim Tesisinin açılış törenine katıldı. Üretim tesisinde incelemede bulunan Bakan Varank “Ben Ordu'da böyle devasa, böyle gerçekten standartların üzerinde kaliteli üretim yapan bir tesisi görmüş olmaktan bir Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak çok mutlu oldum. Rabbim inşallah bol bereketli kazançlar nasip etsin. Daha nice yatırımları firmamıza, Ordu'muza nasip etsin diyoruz ve yeni 75 milyon avroluk MDF3 tesis ülkemize, şehrimize hayırlı olsun diyoruz."

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a ziyaretleri sırasında Ordu Valisi Tuncay Sonel, AK Parti Ordu milletvekilleri Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin ve diğer ilgililer eşlik etti.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: BAKAN, VARANK, ORDU'DA, 16, PROJENİNİN, AÇILIŞINI, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı