BAŞKAN ŞENTÜRK: EMEKLİ İHTİYACINI KARŞILAYAMIYOR!
Haber
08 Ocak 2022 - Cumartesi 14:23 Bu haber 1730 kez okundu
 
BAŞKAN ŞENTÜRK: EMEKLİ İHTİYACINI KARŞILAYAMIYOR!
Siyaset Haberi
BAŞKAN ŞENTÜRK: EMEKLİ İHTİYACINI KARŞILAYAMIYOR!

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, “Emekliler 3-5 kuruşluk maaş zammına köle ediliyor. Bugün ülkemizdeki emekliler kadar durumu vahim olan, acınacak durumda olan kimse yok.” dedi.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, emekli ve memur maaşı zamları ile ilgili konuştu. Başkan Şentürk, " İktidarın bir eli yağda diğeri baldayken halk açlık sınırında" dedi.

 

"EMEKLİYE YAKIŞAN MAAŞ ZAMMINI ALMALILAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı emekli ve memur zamlarını eleştiren Başkan Şentürk, konuşmasında şu ifadeleri kullandı, “Emekliler 3-5 kuruşluk maaş zammına köle ediliyor. Bugün ülkemizdeki emekliler kadar durumu vahim olan, acınacak durumda olan kimse yok. Bugünkü hükümet emeklinin halinden anlamıyor. Emeklisini devletin sırtında kambur gören bir anlayıştan iktidarın hemen kurtulması gerek. Aksi halde emeklilerin çilesi bitmez. Emekliler aç kalır, perişan olur. Şöyle bir bakın. Emeklilerle bir konuşun, kahvehanelere gidin, çarşı, pazar gezin. Emekliler, doğal gazını, elektriğini ve suyunu yatıramıyor. Temel ihtiyaç ürünlerini karşılayamıyorlar. Peki emekliyi bu hale getiren kim? Bir eli yağda, diğeri balda olan iktidar. En acilinden düzenleme gelmeli, emekliye insan onuruna yakışan bir maaş ödenmelidir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ŞENTÜRK:, EMEKLİ, İHTİYACINI, KARŞILAYAMIYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı