BAŞKAN TÖREN'DEN ÖĞRENCİLERE YARIYIL SÜRPRİZİ
Haber
28 Ocak 2022 - Cuma 14:24 Bu haber 1400 kez okundu
 
BAŞKAN TÖREN'DEN ÖĞRENCİLERE YARIYIL SÜRPRİZİ
Sanat Haberi
BAŞKAN TÖREN'DEN ÖĞRENCİLERE YARIYIL SÜRPRİZİ

Altınordu Belediyesi, yarıyıl tatiline giren öğrencileri karne hediyesi olarak sinema ile buluşturuyor. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek sinema gösterimleriyle yüzlerce çocuğa sömestr coşkusu yaşatılacak.

 

Etkinlikle ilçe genelinde çocukların sinema kültürü kazanmaları için eğitici ve öğretici filmleri izleyebilmeleri amaçlanıyor. 29 Ocak- 6 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek Sinema Günleri etkinliği hafta içi saat 18:30’da 1 seans, hafta sonu saat 13.30 ve 18.00’da ise günde 2 seans olarak düzenlenecek. Gösterimlerde çocuklara patlamış mısır ve elma suyu ikram edilecek.  Durugöl Mahallesinde bulunan Altınordu Belediyesi Trafik Eğitim Pisti Sinema Salonu’nda yapılacak Sinema Günleri etkinliğine tüm çocuklar davetli.

 

"EĞİTİME VE GENÇLERE YAPILAN YATIRIM ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN ATILMIŞ EN ÖNEMLİ ADIMDIR’’

Kültürel ve sosyal faaliyetlere önem verdiklerini, öğrencilerin yarıyıl boyunca yaşadıkları ders stresini atarak moral depolamalarını hedeflediklerini ifade eden Belediye Başkanı Aşkın Tören, ‘‘Pandemi sürecine rağmen alınan tedbirlerle birlikte okullarının ilk döneminde çok çalışan, başarılı olan ve emek sarf eden öğrencilerimize bizlerde güzel bir hediye vermek istedik. Çocuklarımızın, sosyal, kültürel, sportif, ekonomik ve birçok alanda gelişim göstermesi, kendisini yenilemesi ve daha sosyal bir yapıya kavuşması amacıyla inşallah uzun yıllar boyunca bu tarz projelerimiz hayat bulmaya devam edecek. Sinema Günleri bunlardan sadece bir tanesi.

 

Geleceğimiz öğrencilerimizin ellerinde şekillenecek. Bu nedenle eğitime ve gençlere yapılan yatırım ülkenin geleceği için atılmış en önemli adımdır. İlçemizin değişimi ve gelişimi için başladığımız görevimizde sosyal projelere önem veriyoruz. Çocuklarımız da bizler için her zaman önemli bir yerde bulunuyor. Çünkü çocukların güldüğü bir yerde ilçemizin de mutlu olacağını biliyoruz. Karnesini alan tüm öğrencilerimizi kutlar, eğitim öğretim hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

 

Sinema Günleri GÜN GÜN PROGRAM AKIŞI ise şöyle:

Altınordu Belediyesi Trafik Eğitim Pisti Sinema Salonu’nda gerçekleşecek olan etkinliğin program akışı ise şöyle olacak;

 

29 Ocak: Rafadan tayfa 2: Göbeklitepe (2 Seans)

 

30 Ocak: 6 Süper Kahraman (2 Seans)

 

31 Ocak: Moana (1 Seans)

 

1 Şubat: Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu (1 Seans)

 

2 Şubat: Karlar Ülkesi (1 Seans)

 

3 Şubat: Buz Devri 5: Büyük Çarpışma (1 Seans)

 

4 Şubat: Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi (1 Seans)

 

5 Şubat: Rafadan Tayfa Dehliz Macerası (2 Seans)

 

6 Şubat Doru (2 Seans)

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: BAŞKAN, TÖREN'DEN, ÖĞRENCİLERE, YARIYIL, SÜRPRİZİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı