BAŞKAN ULUDAĞ'DAN FLAŞ OTEL AÇIKLAMASI!
Haber
12 Ekim 2021 - Salı 10:36 Bu haber 1350 kez okundu
 
BAŞKAN ULUDAĞ'DAN FLAŞ OTEL AÇIKLAMASI!
Ulugöl’e yapılacak otelle ilgili açıklamalarda bulunan Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, yapılacak otelin çevreye hiçbir zararının olmayacağını belirterek, “Tamamen Ulugöl’ün doğal yapısına uyumlu, ahşap giydirme iki katlı bir otel yapacağız.” dedi.
Ordu Gündemi Haberi
BAŞKAN ULUDAĞ'DAN FLAŞ OTEL AÇIKLAMASI!

Ordu’nun gözde turizm merkezlerinden Gölköy ilçesi sınırları içerisinde bulunan Ulugöl’de konaklama sorunu çözümleniyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulugöl’e Butik Otel yapımı için ihale açtı. Türkiye’nin 36. Tabiat Parkı olan Ulugöl doğal güzelliğiyle dikkat çekiyor. Ulugöl’de yaşanan konaklama problemi de yapılacak otel ile son bulacak.

 

Yap işlet devret modeliyle yapılacak Butik Otel’in işletme süresi 20 yıl olacak. Yıllık kira bedeli 193 Bin TL olarak belirlendi. Bu sayede özellikle konaklamak isteyen turistlerin konaklama sorunu ortadan kalkmış olacak.

 

Ulugöl’de yapılacak otel, restoran konusunda Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, Orducu Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Başkan Uludağ, Ulugöl’de doğal yapıya aykırı bir yapılaşmanın söz konusu olmadığını belirterek, Milli Parklar ve Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen sınırlar içerisinde otel ve restoranın yapılacağını belirtti.

 

ULUGÖL’ÜN EKSİKLİĞİ GİDERİLECEK

Ulugöl’e yapılacak otelle ilgili bilgiler veren Başkan Uludağ, “Ulugöl’e yapılacak otelimiz, Milli Parklar’ın imar planında olan bir otel. Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından imar planı yapıldı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığına onaylatıldı. Burada iki tane eksiğimiz kalmıştı. Biri restoran, biri otel. Restoranı Milli Parklar kendi bütçesinden yapıyor. Oteli de yap işlet devret modeliyle imar planına uygun şekilde, imar planındaki emsallere göre Ulugöl’deki konaklama ihtiyacını karşılaması için 26 ila 28 oda bir otel yapılacak. Tamamen Ulugöl’ün doğal yapısına uyumlu, ahşap giydirme iki katlı bir otel yapacağız.”

 

“DOĞAL YAPIYI BOZMAYACAK”

Ulugöl’e yapılacak otelin doğal yapıyı bozacağı şeklinde basında çıkan haberlere de cevap veren Belediye Başkanı Uludağ, “Ulugöl’deki yapılaşma Milli Parklar tarafından gelişim planına konmuş, imar planına işlenmiş ve imar planından 10 santim dahi kayma olmadan yapılacak şekilde hem Milli Parklar, hem de bakanlık tarafından onaylanmış bir proje. Dediğim gibi restoranı kendisi ihale etti. İşletmesini Gölköy Belediyesi olarak biz devralacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na da kira ödeyeceğiz. Ulugöl, bizim değil, Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün. Biz işletmeciyiz sadece. Burada çevreyi bozacak hiçbir şeye müsaade etmiyoruz. Bazı basın mensupları, çevreciler veya başka dernekler, işin doğrusunu öğrenmeden haberler yapıyorlar. Ben 30 yıllık bir belediyeciyim. Bana rahatlıkla ulaşıp doğru bilgi alıp açıklama yapabilirler.”

 

“ULAŞIM SORUNU SON BULACAK”

Ulugöl’deki ulaşım sorununun çözümüyle ilgili de yol çalışmalarına hız verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Uludağ, “Ulugöl’e şuanda 3 ayrı yol var. Bir tanesi, sürekli kullanılan yolumuz. 8 kilometre uzunluğunda onun ihalesini yaptık. Yolu genişletip asfalt turizm yolu yapıyoruz. Diğer mahalle yollarımızı da zaman içerisinde iyileştireceğiz. Ulugöl’e gelen misafirlerimiz 3 ayrı yoldan da rahatlıkla gelebilecekler.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör: Zeki GÖL
Etiketler: BAŞKAN, ULUDAĞ'DAN, FLAŞ, OTEL, AÇIKLAMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı