'BİZ KİMSEYİ GRİ PASAPORTLA GÖNDERMEDİK'
Haber
02 Mayıs 2021 - Pazar 16:32 Bu haber 500 kez okundu
 
'BİZ KİMSEYİ GRİ PASAPORTLA GÖNDERMEDİK'
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in 53 kişinin usulsüz yollarla yurt dışına gönderildiği iddialarını yalanlayan Ulubey Belediyesi, “Belediyemiz tarafından yurt dışına gri pasaport ile 53 kişi gönderildiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.” dedi.
Ordu Gündemi Haberi
'BİZ KİMSEYİ GRİ PASAPORTLA GÖNDERMEDİK'

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, gri pasaport skandalında Ordu’dan Korgan Belediyesi’nden sonra Ulubey Belediyesi’nin de yurt dışına 53 kişiyi Almanya’ya göndermek için Ulubey Belediye Meclisinden karar alındığını açıklamıştı.

 

Adıgüzel’in dün yaptığı bu açıklamalar sonrasında gözlerin çevrildiği Ulubey Belediyesi’nden açıklama geldi. Açıklamada Belediye Meclisi’nden tüm partilerin oyuyla böyle bir karar alındığını ancak Başkan İsa Türkcan’ın şüpheleri üzerine yaptığı araştırmada bu girişimden vazgeçildiği duyuruldu. Ulubey Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi;

 

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel tarafından Belediyemiz hakkında asılsız ithamlarda ve kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarda bulunulmuş ve 53 kişinin Belediyemiz tarafından usulsüz yollar ile yurtdışına gönderildiği algısı yaratılmaya çalışılmıştır.

 

Öncelikle belirtmek isteriz ki; Sayın araştırmacı milletvekili tarafından Belediyemiz vasıtası ile herhangi bir kişiye gri pasaport alınıp alınmadığı ve akabinde yurtdışı gezisi gerçekleşip gerçekleştirilmediği çok iyi bilinmesine rağmen kamuoyunu yanıltmak maksadı ile bu soruların cevapları verilmemektedir. Sayın Milletvekili yine yanlış ve dedikodudan ibaret, kaynağı belli olmayan bilgiler ile aceleci davranarak vekili olduğu şehrin Belediyesinden bilgi almadan açıklamada bulunmuştur.

 

Olayın özüne gelinirse bir savunma olmamakla beraber kamuoyuna doğru bilgi vermek maksadı ile Belediyemiz tarafından açıklama yapma gereği duyulmuştur.

 

Öncelikle ulusal ve yerel medyada yer alan tüm halkımızın da bildiği üzere aynı kişi ve dernek tarafından Ülkemizin çok sayıda belediyesine aynı davet mektubunun gönderildiği bilinmektedir. 02/07/2020 tarihi itibarı ile Belediyemize de bu davet mektubu gelmiştir. Gelen davet mektubu üzerine 04/08/2020 tarih ve 30 sayılı meclis kararı, meclisi teşkil eden tüm partili üyeler (AK PARTİ, CHP, MHP) tarafından oybirliği ile alınmıştır.

 

Karar akabinde ise Belediye Başkanımız İsa TÜRKCAN’ın dikkati, haricen yapmış olduğu araştırmaları ve konunun Sayın Valimiz ile paylaşılarak istişare edilmesi sonucu bu gezinin uygun olmayacağı değerlendirilmiş ve Belediyemiz tarafından herhangi bir başvuru veya girişimde bulunulmamıştır.

 

Açıklamalarda anlaşılacağı üzere Belediyemiz tarafından yurt dışına gri pasaport ile 53 kişi gönderildiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

 

Eksik bilgiler ile kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarda bulunarak Belediyemiz aleyhine algı yaratmak Sayın Milletvekiline yakışmamıştır. Konu ile ilgili tüm hukuki başvuru ve şikâyet haklarımız saklıdır.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'BİZ, KİMSEYİ, GRİ, PASAPORTLA, GÖNDERMEDİK',
Yorumlar
Haber Yazılımı