'BOŞ TARTIŞMALARDAN ÇOK ÇEKTİK'
Haber
19 Ocak 2021 - Salı 09:46 Bu haber 1585 kez okundu
 
'BOŞ TARTIŞMALARDAN ÇOK ÇEKTİK'
Ünye Limanı kapasitesinin arttırılmasını konusunda ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’e destek veren Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, “Boş tartışmalardan çok çektik” dedi.
Ekonomi Haberi
'BOŞ TARTIŞMALARDAN ÇOK ÇEKTİK'

Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Büyükşehir tarafından Ünye Limanı kapasitesinin arttırılmasını doğru bulduklarını söyledi. Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle;

 

"Karadeniz’e sınırı olan 6 ülke limanından daha büyük ve tüm Karadeniz kıyısında lider hale gelecek bir liman ortaya çıkarmak düşüncesini İlimize kazandırma gayretinde olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler'i kutluyorum.

 

Altınordu değil de neden Ünye limanının kapasitesi artırlıyor gibi kısır çekişmelerin geçmişte ilimize verdiği zararları hepimiz biliyor ve takip ediyoruz. Yakında temeli atılacak olan Ordu Şehir hastanemizin bu çekişme yüzünden bu kadar zaman sonra nihayet bulması buna en güzel örnektir.

 

Büyükşehir demek büyük düşünmek demek. Büyükşehir sorumluluk alanımız sadece Merkez İlçemiz Altınordu'dan ibaret değildir. Elbette Altınordu'muzu çok seviyoruz lakin bu sevgimiz diğer ilçelere olana sevgimizi azaltmamalıdır. Her İlçemiz bizim için kıymetlidir. Her İlçemizin kendine has bir ruhu vardır. Bu özelliklerin toplamı bizim büyükşehir oluşumuzun teminatıdır.

 

Pandemi dolayısıyla STK’ların çalışmalarına getirilen kontrollü çalışma genelgesi dolayısıyla İlçelerimizin sorunlarıyla hasbihal olamamanın farkında olarak, İnşallah bu süreci Ülke olarak atlattığımızda  ele alınması gereken konulardan biri de İlçe çekişmesine son verme gayretimiz olacaktır. Bu noktada siyasi Partilerimiz ve Sivil Toplum Örgütlerimizin kıymetli temsilcilerinin de halkımıza örnek olacak şekilde davranacaklarına inancım tamdır. Biz Kent Konseyi ailesi olarak İlimize yapılacak her yatırımın Ordumuzun lehine olacak her Projenin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra halkımızın hayatını zorlaştıracak bir proje ya da bir yatırımın da yapılmaması ve ya revize edilmesi noktasında sakıncalarımızı önce yetkililerle sonra da kamuoyuyla paylaşmaktan da çekinmeyiz. Ünye'ye yapılacak olan liman kapasite artırma çalışması ve daha aktif hale getirilmesi için atılan adımı destekliyor, buna öncelik eden Sayın Bakanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler beyi ve ekibini tebrik ediyorum"  dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'BOŞ, TARTIŞMALARDAN, ÇOK, ÇEKTİK',
Yorumlar
Haber Yazılımı