BU PROJE ULUGÖL'E DEĞER KATACAK
Haber
12 Ekim 2021 - Salı 22:08 Bu haber 942 kez okundu
 
BU PROJE ULUGÖL'E DEĞER KATACAK
Ordu Büyükşehir Belediyesi turizmi 12 aya yaymak için başlattığı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Ulugöl’e doğaya uyumlu, görüntü kirliliği oluşturmayan, ahşap ve taş mimari ile koruma planlarına uygun Butik Otel kazandırılacak.
Ordu Gündemi Haberi
BU PROJE ULUGÖL'E DEĞER KATACAK

Ulugöl Tabiat Parkı, Ordu Büyükşehir Belediyesinin doğaya uyumlu, görüntü kirliliği oluşturmayan, ahşap ve taş mimari ile koruma planlarına uygun hayata geçireceği tesis ve çevre düzenleme projesi ile cazibesini artıracak. Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü tarafından onaylanan ve Gölköy Belediyesi tarafından ruhsatlandırılan proje yapılacak ihalenin ardından start alacak.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi kentte turizmi 12 aya yaymak için başlattığı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ordu’da yeni turizm destinasyonları oluşturan Ordu Büyükşehir Belediyesi mevcut turizm noktalarında da yenileme ve düzenleme çalışmaları yürütüyor.

 

DOĞAYA UYUMLU, AHŞAP VE TAŞ MİMARİYLE İNŞA EDİLECEK

Bu kapsamda Gölköy ilçesinde bulunan Ulugöl Tabiat Parkı için proje hazırlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, projenin Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğünün onayından geçmesi ve Gölköy Belediyesinin ruhsatlandırması ile ihale sürecini başlattı.

 

Hazırlanan proje kapsamında Ulugöl’e doğaya uyumlu, görüntü kirliliği oluşturmayan, ahşap ve taş mimari ile koruma planlarına uygun alanlar kazandırılacak. Bir butik otelinde yer alacağı proje tamamlandığında yerli ve yabancı turistlerin Ulugöl’e olan ilgisi daha da artıracak.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: BU, PROJE, ULUGÖL'E, DEĞER, KATACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı