BÜYÜKŞEHİRDEN ALTINORDU’YA YENİ PARKLAR
Haber
22 Kasım 2022 - Salı 17:14 Bu haber 946 kez okundu
 
BÜYÜKŞEHİRDEN ALTINORDU’YA YENİ PARKLAR
İlçeler Haberi
BÜYÜKŞEHİRDEN ALTINORDU’YA YENİ PARKLAR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesi Kökenli Mahallesi’nde hayata geçirdiği modern park ile hem çocukların hem de mahalle sakinlerinin buluştuğu bir alan ortaya çıkardı. Çalışmaları tamamlanan ve mahalleye renk katan bu alan tüm mahalle sakinleri ve öğrenciler tarafından beğeni topladı.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede hayata geçirdiği park ve yeşil alan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, hem şehircilik hem de kent estetiği alanında yaptığı çalışmalarla takdir topluyor. Hayata geçirdiği projelerde ilçe merkezi dışında kalan mahallelerdeki çocukları ve vatandaşları da hiçbir zaman unutmayan Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda ilçelere çocukların ve ailelerin keyifli zaman geçirebileceği alanlar kazandırıyor.

 

KÖKENLİ’YE RENK KATTI

Altınordu ilçesine bağlı Kökenli Mahallesi’nde çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, mahalleye geniş kapsamlı modern bir park inşa etti. Taşımalı sistem ile çevre mahallelerdeki öğrencilerinde geldiği Kökenli İlk ve Ortaokulu yakının da inşa edilen parkta oturma grupları, çocuk oyun grubu, 10 adet kamelya, çeşme, aydınlatma elamanları, çöp kovaları ve yürüyüş yolu çalışması yapıldı.

 

Peyzaj ve kent mobilyaları ile modern bir görünüm kazanan park, Kökenli sakinlerinin ve birçok komşu mahalleden gelen çocukların da buluşma alanı oldu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİRDEN, ALTINORDU’YA, YENİ, PARKLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı