'DOKTORLARIN ŞU ANKİ DURUMU İÇLER ACISI'
Haber
11 Ekim 2021 - Pazartesi 01:14 Bu haber 1192 kez okundu
 
'DOKTORLARIN ŞU ANKİ DURUMU İÇLER ACISI'
Doktorlara seslenerek Tabipler Odası’na üye olmalarını isteyen Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, “Şu anki durum içler acısıdır. Hekimler deyim yerindeyse 40 bohçaya ayrılmışlar, birbirlerinden haberleri dahi yoktur.” dedi.
Sağlık Haberi
'DOKTORLARIN ŞU ANKİ DURUMU İÇLER ACISI'

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, doktorların birbirlerinden habersiz olduklarını söyledi. Bu nedenle ülkenin güçlü bir ortak akıldan mahrum olduğunu söyleyen Dr. Coşkun, hekimlere seslenerek, Tabipler Odası’na üye olmalarını istedi.

 

Tabip Odası Başkanı Coşkun, “Toplumun en fazla tahsil yapan kesimi olan ve daha genceciklerken tedavi olmak üzere kendilerine emanet edilen Mukaddes canlara Allah (C.C.)’ın izni ile hayat veren Hekimler’den, ülkenin yol haritasına ve sağlık politikalarına katkı sunmalarını istememek, katkı beklememek, ülkenin gelişmesine istemeden de olsa engel olmaktır. Ülkeyi böylesine güçlü bir ortak akıldan mahrum bırakmaktır.”

 

Türk Tabipleri Birliğinde bir araya gelinmesi gerektiğini söyleyen Coşkun, “Bunun yolu da, hekimlerin en güçlü meslek çatıları olan tabip odalarında, ardından da Türk Tabipleri Birliğinde topyekûn bir araya gelerek birleşmelerinden geçer. Şu anki durum içler acısıdır. Hekimler deyim yerindeyse 40 bohçaya ayrılmışlar, birbirlerinden haberleri dahi yoktur.”

 

Çözümün belli olduğunu söyleyen Tabip Odası Başkanı Coşkun, “Meslek odaları yaptıkları çalışmalar ile hem hekim kardeşlerinin daha itibarlı olarak hak ettikleri şartlarda görev yapmaları için gayret göstermek zorundadırlar. Hem de içinde yaşadıkları toplumun daha iyi şartlarda sağlık hizmeti alması İçin gayret göstermek zorundadırlar. Bu mesleğin uygulayıcısı olan bizler, bu görevlere destek vermeyi göz ardı ederek, sadece mesleğimizi yapmaya odaklanarak bu sorumluluk ve vebalden kaçamayız.”

 

Sorumluluktan kaçılmamasını isteyen Coşkun, “Tıbbiyeli Hikmet gibi Refik Saydam gibi bu güzel ülkenin dertlerinde de insiyatif ve görev almalı, sorumluluk almaktan kaçınmamalıyız. Eğer sorumluluktan kaçarsak, torunlarımız ve gelecekteki meslektaşlarımız bizi asla affetmeyeceklerdir. Bunun için ister kamuda ister özelde çalışan tüm hekimler, bölgelerindeki tabip odalarına üye olup, Türk Tabipleri Birliğindeki seçimlerin kaderini olması gerektiği gibi, Türk Hekimleri tarafında kalarak değiştirmelidirler.”

 

Coşkun son olarak, “Önce sessiz çoğunluğun, milli şuur ile yeniden Türk Tabipleri Birliğini geri kazanmaları İçin el birliğiyle gayret göstermeliyiz. Sonra kaybolan saygınlığın yeniden tesis edilmesi, ülkenin önemli konularına hekim aklıyla çözüm bulunması yönündeki adımlar hep birlikte atılacaktır. Haydi hekim kardeşlerim! Tüm hekimler tek meslek odaları olan Tabip Odalarına üye olsun. Aksi takdirde hekimlerimin geleceğini, hekimliği bilmeyenler dizayn edecekler ve bu hastalarımız için de bizim için de kötü ve geri dönüşümsüz bir uygulama olacaktır. Geç kalmadan, bugünden odanıza sahip çıkın, yarın çok geç olacaktır.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'DOKTORLARIN, ŞU, ANKİ, DURUMU, İÇLER, ACISI',
Yorumlar
Haber Yazılımı