DR. COŞKUN'DAN KRİTİK UYARILAR
Haber
02 Nisan 2021 - Cuma 09:23 Bu haber 2648 kez okundu
 
DR. COŞKUN'DAN KRİTİK UYARILAR
Coronavirüs vaka sayılarındaki artışı değerlendiren Coşkun, bunun en nedenleri arasında şehirlerarası seyahat kısıtlaması olmamasını gösterdi. Coşkun ayrıca, “Nisan ayının ortalarına doğru daha ciddi bir artış olabilir.” dedi.
Sağlık Haberi
DR. COŞKUN'DAN KRİTİK UYARILAR

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, 40 bin barajını da geçen coronavirüs vaka sayılarındaki artışı değerlendirdi. İnsanların hala bir biriyle gidiş-geliş yapmasının vaka sayılarını artırdığını belirten Coşkun, Nisan ayının ortasına doğru vakalarını daha da artabileceğini ifade etti.

 

“NİSAN ORTASINDA DAHA ARTABİLİR”

Ordu'daki vaka sayılarının artmasının Türkiye ile paralel gittiğini belirten Coşkun, “Çünkü Türkiye'nin her tarafı kırmızı. Bugün Samsun birinci olur, bir ay, bir buçuk ay önce Ordu birinciydi. Yarın başka bir il birinci olur. Çünkü bir seyahat kısıtlaması olmadığı için bu birincilik el değiştirebilir. Vaka sayılarının artmasının en büyük nedeni insanların hala birbirleriyle gidiş geliş yapmaları, sosyalleşme çabaları ve mutant virüsün daha kolay daha çabuk ulaşıyor olması Ordu'daki vakaları Türkiye gibi yüksek düzey çıkarmıştır. Bu ciddi bir artıştır. Nisan ayının ortalarına doğru daha ciddi bir artış olabilir.” ifadelerini kullandı.

 

“AŞILAMA ARTMALI”

Aşılanma oranlarının yüksek olması gerektiğini belirten Coşkun, “Bu önlemleri mutlaka ve mutlaka ciddiyetle almak lazım ve mutlaka aşılandırma hızımızın yüksek olması lazım. Bu vakaların artması mutlaka önüne geçilebilir bir durumdur. Eğer insanlarımız da hekimlerimize yardımcı olursa ve bu konuda çaba gösterirlerse bu vakaların artışı eminim ki kısa süre içinde tersine dönecektir Ama bunun için gayet olmamız lazım” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: DR., COŞKUN'DAN, KRİTİK, UYARILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı