DR. COŞKUN'DAN YAKLAŞAN RAMAZAN İÇİN UYARI GELDİ!
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 09:31 Bu haber 1833 kez okundu
 
DR. COŞKUN'DAN YAKLAŞAN RAMAZAN İÇİN UYARI GELDİ!
Bir hafta kalan ramazan için uyarılarda bulunan Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, iftar sofralarında çorba ve limonun eksik olmamasını isterken, ramazan pidesinin ise az yenilmesini istedi.
- Haberi
DR. COŞKUN'DAN YAKLAŞAN RAMAZAN İÇİN UYARI GELDİ!

Mübarek Ramazan ayına bir hafta var. 13 Nisan Salı günü başlayacak Ramazan ayı öncesinde Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun yaptığı açıklamada beslenme ve sağlık konusunda uyarılarda bulundu.

 

Ramazan ayında su içmenin önemine değinen Coşkun, “11 ayın sultanı yaklaşan mübarek Ramazan ayında gelin bu sefer kilo vererek hem de daha sağlıklı çıkalım. İftar sorasında az yiyelim, sahurda daha az yiyelim. İftar sofrasında çorba ve limon olmazsa olmazımız olsun. İftar ile sahur arasında en az 2-3 litre su içmeliyiz. Ne kadar su içersek orucu o kadar rahat geçiririz. Su gıda takviyesinden de önemlidir.”

 

Sahurda yenecekler ve ramazan sofralarının vazgeçilmezi pide konusunda da uyarılarda bulunan Dr. Coşkun, “Sahurda bir adet yumurta veya peynir mutlaka olsun. Aslında en güzeli sahurda hafif bir kahvaltı yapalım. Ramazan pidesi, biliyorum enfes ama ona da bir sınır koyalım. Sofrada Bir avuç büyüklüğünden fazla pide yemeyelim.”

 

Hasta olanları da uyaran Tabip Odası Başkanı, “Eğer vücudumuzda ciddi bir hastalık varsa ve oruç tutunca daha zor durumda kalacaksak, bunu hekime danışarak, orucu erteleyelim veya fidyesini verelim, oruç tutarak sağlığımızı daha zora sokmayalım.”

 

Salgın konusunda da uyaran Coşkun, “Son olarak da kendimizi coronadan koruyalım. Bunu daha önce söylemiştim, o nedenle bir daha burada değinmeyeceğim. Ama en önemlisi teravih namazı evde kılınsın. İftar soframızda hane halkından başkası olmasın. Sağlıklı bir şekilde Ramazan ayına girmemizi temenni ederim.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: DR., COŞKUN'DAN, YAKLAŞAN, RAMAZAN, İÇİN, UYARI, GELDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı