DR. COŞKUN: TAM KAPANMADAN ÇOK UMUTLUYUM
Haber
27 Nisan 2021 - Salı 08:30 Bu haber 714 kez okundu
 
DR. COŞKUN: TAM KAPANMADAN ÇOK UMUTLUYUM
18 günlük tam kapanma kararının ardından açıklama yapan Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, “Tam kapanmadan çok umutluyum” diyerek, aşılanmanın hızlanmasıyla birlikte yaz mevsimine tehlikeleri bertaraf ederek gireceklerini söyledi.
Sağlık Haberi
DR. COŞKUN: TAM KAPANMADAN ÇOK UMUTLUYUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 29 Nisan- 17 Mayıs tarihleri arasında 18 günlük tam kapanma kararının ardından Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun açıklama yaptı.

 

Tam kapanma kararından memnun olduğunu söyleyen Coşkun, “Bilim Kurulunun Tavsiyesi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın deklerasyonu ile tam kapanmanın başlayacağını memnuniyetle öğrenmiş olduk. Şu anda bu kısır döngünün kırılması, tüm bireylere aşı yapılıncaya kadar zaman kazanılması için, tam kapanma mutlaka ihtiyaç duyulacak olan bir tedbirdir. Bu noktada halkımızdan da tam destek gelmeli.” şeklinde konuştu.

 

Aşının önemine dikkat çeken Başkan Coşkun, “İlan edilen tam kapanmanın, yaz sezonunu kurtarabilmesi ve hastalığın kısır döngüsünü kırabilmesi için, aşılama hızının da en az iki katına çıkarılması şarttır. Aksi takdirde ilan edilen tam kapanma sadece geçici bir duraklama sağlayacaktır o kadar.” diyerek uyarıda bulundu.

 

Bu dönemde aşılanmaya da hız verilmesi gerektiğini belirten Coşkun, “Eminim ki Devletimiz, tüm dünyanın adeta bir trajedi yaşadığı pandemide ve aşı bulmadaki çaresizlik ikliminde, şu ana kadar başarıyla temin ettiği ve çözdüğü aşı problemini, tam kapanmada da başarıyla çözecek, aşılama hızını da artırarak, millet olarak yaz mevsimine, olabilecek tehlikeleri bertaraf ederek girmemizi sağlayacaktır. Tam kapanmadan çok umutluyum ama aşılama da aynı şekilde hızlanacak ise.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: DR., COŞKUN:, TAM, KAPANMADAN, ÇOK, UMUTLUYUM,
Yorumlar
Haber Yazılımı