DR. DİLEK GÜRSOY: TÜRKİYE’NİN KIYMETİNİ BİLİN!
Haber
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 23:42 Bu haber 2058 kez okundu
 
DR. DİLEK GÜRSOY: TÜRKİYE’NİN KIYMETİNİ BİLİN!
Sağlık Haberi
DR. DİLEK GÜRSOY: TÜRKİYE’NİN KIYMETİNİ BİLİN!

Hekimlere ve gençlere ‘Türkiye’nin kıymetini bilin” diye seslenen Dünyaca ünlü Ordulu kalp damar cerrahı Dr. Dilek Gürsoy, “Avrupa'da hiçbir şey artık eskisi gibi değil, bazı şeyler değişti, ortam değişti. Türkiye'de zaten tıp eğitimi her zaman Avrupa’dan daha iyiydi.” dedi.

 

Kalp cerrahisi alanında yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren ve Avrupa’da 10 yıl önce ilk yapay kalp naklini gerçekleştiren kadın cerrah olarak tarihe geçen Ordulu Dr. Dilek Gürsoy, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ile beraber Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’nu ziyaret etti.

 

Gürsoy ziyarette ayrıca Ordu Devlet Hastanesi’nin hastane kadın Kalp Damar Cerrahları, Doçent Dr. Mihriban Yalçın, Op. Dr. Eda Gödekmerdan Katırcıoğlu, Op. Dr. Ayşe Çiçek ile bir araya gelerek, çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundular.

 

Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu kalp cerrahisi alanında ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil eden bir ismi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti. Kasapoğlu, “Bugün bizi ziyarete gelen değerli misafirimiz Dr.Dilek hanıma ve Belediye Başkanımıza hoş geldiniz demek istiyorum. Ordu’nun değerlerinden, Uluslararası düzeyde bir kalp cerrahı olan Dilek hocama özellikle hoş geldiniz demek istiyorum” diyerek sözü hemşerimiz Dr.Dilek Gürsoy’a bıraktı.

 

“BURADA BULUNMAKTAN ÇOK MEMNUNUM”

Yaptığı açıklamada burada bulunmaktan çok memnun olduğunu söyleyen Dr.Dilek Gürsoy, “Ben Türk hekimlerinin burada eğitimlerinin ne kadar kaliteli olduğunu biliyordum. Çünkü Türkiye’den bize de öğrenci olarak çok gelen var. Eğitimin kalitesi bu gelen öğrencilerden fark ediliyor. Burada Başhekimimizle tanıştım, kadın cerrahlarımızla tanıştım, tıp alanında ne kadar ileride olduğunuzu gördüm. Biz Avrupa’da kalp cerrahisi alanında bu kadar ileride değiliz.” dedi.

 

“TÜRKİYE’NİN KIYMETİNİ BİLİN!”

Hekimlere ve gençlere buranın değerini çok çok iyi bilin diyen Dr. Gürsoy, “Avrupa'da hiçbir şey artık eskisi gibi değil, bazı şeyler değişti, ortam değişti. Türkiye'de zaten tıp eğitimi her zaman Avrupa’dan daha iyiydi. Burada daha çok pratik çalışılıyor. Bizim Avrupa’da bir kalp cerrahisi ameliyatına girebilmek için yıllarca bekliyoruz. Avrupa’da yeteneğin ve şansın yoksa kimse sizi kimse eğitmeyebiliyor o yüzden hekimlerin ve gençlerin buranın değerini bilmesini isterim. Çünkü cidden burada güzel şartlar altında çalışabiliyorsunuz yani Almanya'da elbette ki güzel ama burası kadar değil. Bence Türkiye sağlık sisteminde Avrupa’ya göre kat kat daha ileride.

 

“TÜRKİYE’DEN ÇOK BÜYÜK CEVHERLER ÇIKACAĞINDAN EMİNİM”

Almanya'da normal bir okulda okuduğunu söyleyen Dr. Gürsoy, “Başarılı olmak için en iyi okullarda okumak gerekmiyor. Ben de normal bir lisede okudum. Normal bir üniversitede okudum. Göçmen bir ailenin, işçi bir ailenin çocuğuyum ve buralara kadar geldim. Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler bana yazıyor. Ülkemizden çok büyük cevherler çıkacağından eminim.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, kendisini ziyarete gelen Dr. Dilek Gürsoy’a çiçek takdim ederken, Dr. Dilek Gürsoy’da, Kasapoğlu’na yazdığı kitabı imzalayarak hediye etti

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: DR., DİLEK, GÜRSOY:, TÜRKİYE’NİN, KIYMETİNİ, BİLİN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı