DÜNYANIN EN İYİ BOKSÖRLERİ ORDU'YA GELİYOR
Haber
15 Ekim 2021 - Cuma 10:15 Bu haber 982 kez okundu
 
DÜNYANIN EN İYİ BOKSÖRLERİ ORDU'YA GELİYOR
Busenaz Sürmeneli’nin Ordu’da hazırlandıktan sonra olimpiyat şampiyonu olmasıyla Ordu’nun adının duyulduğunu söyleyen Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “Dünya’nın en iyi boksörleri Ordu’ya geliyor.” dedi.
Spor Haberi
DÜNYANIN EN İYİ BOKSÖRLERİ ORDU'YA GELİYOR

2021 Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nın aralık ayında 3 Aralık 2021 tarihinde İstanbul'da düzenlenecek ve Milli Takım Kafileleri Ordu’da kampa girecek.

 

Başta Türkiye Boks Milli Takımı olmak üzere Kazakistan Milli Takımı, İrlanda Milli Takımı, Polonya Milli Takımı, İngiltere Milli Takımı şu an da kamp programını Ordu’ya yaptı.

 

Yurt dışından gelecek Milli Takımların Kamp programı hakkında konuşan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “Dünya’nın en iyi boksörleri Ordu’ya geliyor. 3 Aralık 2021 tarihinde İstanbul’da yapılacak olan Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası için şampiyonaya hazırlanacak ülkeler kamp programları için ilimiz Ordu’yu tercih ettiler. Başta Türkiye Boks Milli Takımı olmak üzere Kazakistan Milli Takımı, İrlanda Milli Takımı, Polonya Milli Takımı, İngiltere Milli Takımı şu an da kamp programını Ordu’ya yaptı. 18 Kasım- 2 Aralık 2021 tarihleri arasında Dünya’nın en iyi boksörleri Ordu’da şampiyonaya hazırlanacaklar. Milli Takım Kafileleri arasında Asya, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu olmuş sporcular yer alacak. Tabi ki bu organizasyonda ilimiz açısından büyük önem arz ediyor. Özellikle Busenaz Sürmeneli’nin Olimpiyatlara gitmeden önce Ordu’da hazırlıklarını yaparak gitmiş olması ve Olimpiyatlarda altın madalya kazanmış olması, Ordu İlimiz özellikle Milli Takımları kamp noktası, Federasyonların kamp yeri olarak listelerine girmiş oldu. Bu kapsamda da ilk büyük organizasyonumuzda gerçekleşmiş olacak. İnşallah bundan sonra da farklı branşlarda ilimizde gerek uluslararası takımları, ulusal milli takımları ağırlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: DÜNYANIN, EN, İYİ, BOKSÖRLERİ, ORDU'YA, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı