ENGİNYURT SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI
Haber
21 Haziran 2022 - Salı 00:55 Bu haber 4578 kez okundu
 
ENGİNYURT SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI
Siyaset Haberi
ENGİNYURT SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI

Kasım ayında seçim olacağını iddia eden Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ayrıca itirafçı oldu.

 

FOX TV’de katıldığı programda itirafçı olmaya karar verdiğini söyleyen Enginyurt, 6’lı masanın arkasında kim olduğunu açıkladı. Gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Cemal Enginyurt, Cumhur ittifakının, 6’lı masanın arkasında HDP olduğu yönündeki iddialarına sert tepki gösterdi.

 

Enginyurt, “Burada itirafçı olmak istiyorum. 6’lı masanın arkasında kimin olduğunu açıklıyorum. 6’lı masanın arkasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk var” dedi.

 

Kasım ayında seçim olacağını iddia eden Enginyurt, “Devlet Malzeme ofisi mühürler için ihaleye çıktığı söyleniyor. Buda Kasım ayında seçim olacağını gösteriyor. Seçim yasasında yapılacak değişiklik AKP’ye yaramadığı için yasayı beklemiyor. Millet ittifakı mensupları Allah nasip ederse seçimin olduğu gece sabaha kadar uyumayacak, sabaha kadar sandık başında bekleyeceğiz. Ne trafoya kedi girmesine müsaade edeceğiz, nede oyların çalınmasına müsaade edeceğiz. Bu yaz çok sıcak geçecek. Seçim kararı alındığında ben inanıyorum ki, muhalefetteki tüm milletvekilleri evet diyecek.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ENGİNYURT, SEÇİM, TARİHİNİ, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı