ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA FINDIK CEVABI!
Haber
01 Ağustos 2022 - Pazartesi 21:12 Bu haber 2214 kez okundu
 
ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA FINDIK CEVABI!
Fındık Haberi
ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA FINDIK CEVABI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklanan fındık fiyatı sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterirken, “Bay Kemal yine şaşırdı. Diyor ki '72 TL olarak düşündüm'. Sen düşünmeye devam et.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, 81 ilde 150 bin konut projesi, dar gelirli vatandaşlara yönelik çalışmalar, enflasyonla mücadeleyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

KILIÇDAROĞLU'NA FINDIK TEPKİSİ!

Fındık fiyatıyla açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz reformlar sayesinde başarıyla sürdürüyoruz. Yılın ilk yarısındaki gerçekleşmeler, 2022'yi 47 milyon turist ve 37 milyar dolar Turizm geliriyle hedeflerimizin üzerinde bir seviyede kapatacağımıza işarete ediyor. İnşallah ilerleyen dönemde bu seviyeyi de aşacağımıza inanıyorum. Gördünüz, Ordu'da fındık fiyatlarını açıkladık. Bay Kemal yine şaşırdı. Diyor ki '72 TL olarak düşündüm'. Sen düşünmeye devam et. Biz icraattan bahsediyoruz Bay Kemal. Senin icraatın var mı? Yavru ortağı da 75 düşünüyormuş. 1 dolardan, 3 doların üzerine fındık fiyatlarını nasıl getirdik buna bakın. Vatandaşın dili, gönlü başka, vatandaşın dilinden ve gönlünden geçeni biz meydanda açıkladık.”

 

81 İLDE SOSYAL KONUT PROJESİ

81 ilde başlatacaklarını sosyal konut projesiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 170 bin vatandaşımızı ev sahibi yaparak ekonomik, sağlıklı, güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri olmayan bir başarı ortaya koyduk. Ülkemizin 81 şehrinde hız kesmeden toplu konut projelerini sürdürüyoruz. Şimdi de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlke kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu proje bitmek üzere. Sıfır atık uyumlu, enerji verimli malzemelerle yapılacak bu konut projesinde yenilenebilir enerji sistemi kullanılacaktır. Bu adım son dönemde ciddi şikayet konusu olan kiraların düşmesine de yol açacaktır. Şehit yakınları, gaziler ve emeklilere her zaman ki gibi yer ayrılacaktır. Ayrıca ilk defa evlenen geçlerimiz de kota sahibi olacaktır.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ERDOĞAN'DAN, KILIÇDAROĞLU'NA, FINDIK, CEVABI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı