EVDE SAĞLIK HİZMETİNDE MESAİ KAVRAMI YOK
Haber
24 Ocak 2021 - Pazar 08:30 Bu haber 2549 kez okundu
 
EVDE SAĞLIK HİZMETİNDE MESAİ KAVRAMI YOK
Ordu'nun Perşembe ilçesi Soğukpınar Mahallesinde yaşayan hastalar için Evde Sağlık Hizmetleri’nde görevli doktor ve hemşireler, evlerine kadar giderek tedavi etmeye devam ediyorlar.
Sağlık Haberi
EVDE SAĞLIK HİZMETİNDE MESAİ KAVRAMI YOK

Ordu’da 2010 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlananların sayısı arttı. Evde sağlık hizmetine ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında sağlanması amacıyla hizmete sokulan Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, Ordu'da da başarılı çalışmalara imza atıyor.

 

Coronavirüs salgını döneminde de vatandaşların hayatına büyük kolaylıklar sağlayan ekipler, ağır hastalar, sokağa çıkma engeli bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan hastalar başta olmak üzere tüm Ordu vatandaşların tıbbi takip ve işlemlerini evlerine giderek uyguluyor.

 

Karantina süreci ile birlikte sayıları artan hastaları evlerinde ziyaret edip kontrollerini yapan sağlık ekipleri, hasta ve yakınlarını bilgilendiriyor. Perşembe ilçesi Soğukpınar Mahallesi zorlu coğrafyasında engelleri aşan, patika yolları geçen, hastalara evlerine giden sağlıkçılar özveri ile çalışıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EVDE, SAĞLIK, HİZMETİNDE, MESAİ, KAVRAMI, YOK,
Yorumlar
Haber Yazılımı