FINDIĞIN ANAVATANI ORDU ÇAY ÜRETİMİNDE DE İDDİALI
Haber
05 Ağustos 2022 - Cuma 17:03 Bu haber 2347 kez okundu
 
FINDIĞIN ANAVATANI ORDU ÇAY ÜRETİMİNDE DE İDDİALI
Ekonomi Haberi
FINDIĞIN ANAVATANI ORDU ÇAY ÜRETİMİNDE DE İDDİALI

Burası Rize değil, Perşembe. Fındığın anavatanı olan Ordu’da Çay üretimi de yapılmaya başlandı. Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, “Perşembemizin marka değerini arttırarak çayda da adından söz ettiren olmuştur.” dedi.

 

Türkiye’nin en fazla fındık üretilen ili Ordu’da fındığın yanında başka ürünlerin üretimi de son dönemde artmaya başladı. Üretilen bu ürünlerin başında gelen ürünlerden biri de kuşkusuz çay üretimi.

 

Ordu’nun Perşembe ilçesinde üretimi yapılan çay ürününde ikinci çay kesimi yapılıyor. Toplanan çaylar, kamyonlara yüklenerek fabrikaya götürülüyor. Hatta Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ORTAR, “Ordu 52” markasıyla çay dahi piyasaya sürdü.

 

Konu hakkında açıklama yapan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Perşembe’nin her köşesinde, her mahallesinde bir başka güzellik barındıran şehir olduğunu söyleyerek, şöyle dedi;

 

Anaç, Ortatepe, İstanbul Boğazı, Bolatlı, Tepeköy Mahallelerimizde yetişen lezzetiyle damaklarda iz bırakan İlk Hasat Vona Çayımızın sürgünlerimizi hemşehrilerilerimizin özenle özveriyle toplayarak üretim için kurutma ve paketleme tesislerine ulaştırılmaktadır. Büyükşehirimiz iştiraki Ortar ile birlikte planladığımız üretim Perşembemizin marka değerini arttırarak çayda da adından söz ettiren olmuştur. Bu çalışmalarda üretimde gayretlerinden özverilerinden dolayı tüm hemşehrilerimizi canı gönülden kucaklıyorum.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: FINDIĞIN, ANAVATANI, ORDU, ÇAY, ÜRETİMİNDE, DE, İDDİALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı