'FINDIĞIN GERÇEK SAHİBİNİ HERKES GÖRECEK'
Haber
29 Temmuz 2022 - Cuma 09:58 Bu haber 1852 kez okundu
 
'FINDIĞIN GERÇEK SAHİBİNİ HERKES GÖRECEK'
Siyaset Haberi
'FINDIĞIN GERÇEK SAHİBİNİ HERKES GÖRECEK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesi açıklama yapan AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, “Fındığın gerçek sahibini Cumartesi günü herkes görecek” dedi.

 

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Baysal ve Genlik Kolları Başkanı Muhammet Gültaş ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu programına ilişkin, Cumhuriyet Meydanı'nda basın toplantısı düzenledi.

 

Tomakin, yaklaşık 3,5 yıldır Ordu'ya yoğun gündemden dolayı gelemeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 30 Temmuz'da ağırlamak üzere bu meydanda buluşacaklarını dile getirdi. Burada toplu açılış töreni gerçekleştirileceğini ifade eden Tomakin, şunları kaydetti:

 

"Bu toplu açılış töreninde yaklaşık 223 kurum ve kuruluşun son 3,5 yıl içerisinde gerçekleştirmiş olduğu, icraatlarımızın içerisinde var olan yatırımların açılışı olacak. Bunların da yaklaşık maliyeti 6 milyar liradır. Hem bu açılışı yapacağız, onun akabinde de Cumhurbaşkanımız partililerimizle buluşmak üzere bu meydanda olacak. Onun akabinde bölgemizi ilgilendiren, yaklaşık 8 milyon insanı ilgilendiren fındığımızın fiyatını Sayın Cumhurbaşkanımız buradan bütün Karadeniz Bölgesi'ne fındık üreticisi kardeşlerimize duyuracak."

 

Bütün Orduluları bu programa davet eden Tomakin, fındık hasadı öncesi ilde yoğun bir kalabalık olduğunu ve Erdoğan'ı da yoğun katılımla ağırlayacaklarını kaydetti.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'FINDIĞIN, GERÇEK, SAHİBİNİ, HERKES, GÖRECEK',
Yorumlar
Haber Yazılımı