FINDIKTA DESTEK ÖDEME İCMALLERİ ASKIDA
Haber
04 Mart 2021 - Perşembe 05:56 Bu haber 11245 kez okundu
 
FINDIKTA DESTEK ÖDEME İCMALLERİ ASKIDA
Dönüm başına 170 lira ödenen fındıkta alan bazlı gelir desteği ödemelerine ilişkin icmaller askıya çıktı. Mahalle muhtarlıkları ve Tarım Orman Müdürlüklerinde askıda bulunan icmaller, 8 Mart Pazartesi’ye kadar askıda kalacak.
Fındık Haberi
FINDIKTA DESTEK ÖDEME İCMALLERİ ASKIDA

2020 Üretim Yılı Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği ödemelerine ilişkin olarak hazırlanan üretici hak ediş icmalleri; başvuru yapılan mahalle muhtarlıklarında, İlçe Müdürlüklerinde ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün web sayfasında (ordu.tarimorman.gov.tr) askıya çıkarıldı.

 

Dönüm başına 170 lira ödenecek olan fındıkta alan bazlı gelir desteği ödemeleri icmalleri 04.03.2021 Perşembe günü itibarıyla askıya çıkarılırken, 08.03.2021 pazartesi günü saat: 17:00'de askıdan indirilecek.

 

Konuyla ilgili Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Üreticilerimizin askı süresi içerisinde kendilerine ait bilgileri kontrol etmeleri, listelerde arazi miktarı ve destekleme ödeme tutarı ile ilgili olarak bir eksiklik veya yanlışlık tespit etmeleri halinde başvuru yaptıkları İlçe Müdürlüğü nezdinde itiraz ve düzeltme talebinde bulunmaları gerekmektedir.

 

Destekleme ödemelerine ilişkin mevzuat uyarınca ödemelere yönelik icmaller askıdan indirildikten sonra yapılacak olan itirazlar değerlendirmeye alınamayacağından; üreticilerimizin ödemeler konusunda herhangi bir mağduriyet meydana gelmemesi için, titizlikle ve hassasiyetle hareket etmeleri hususu değerli fındık üreticilerimize önemle duyurulur.” denildi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: FINDIKTA, DESTEK, ÖDEME, İCMALLERİ, ASKIDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı