FATMA YÜMLÜ GENEL BAŞKAN DSTİCİ'YLE GÖRÜŞTÜ
Haber
08 Temmuz 2021 - Perşembe 20:53 Bu haber 1126 kez okundu
 
FATMA YÜMLÜ GENEL BAŞKAN DSTİCİ'YLE GÖRÜŞTÜ
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ters kelepçeyle gözaltına alınmasıyla gündem olan Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü’yü kabul etti. Ziyarette Destici’ye teşekkür eden Fatma Yümlü, yaşananların herhangi bir politik yönü olmadığını tekrar etti.
Siyaset Haberi
FATMA YÜMLÜ GENEL BAŞKAN DSTİCİ'YLE GÖRÜŞTÜ

İşyerinde polis tarafından ters kelepçeyle gözaltına alınması nedeniyle Ordu gündeminin yanısıra ülke gündemine de damga vuran BBP Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü, Genel Başkan Mustafa Destici’yi Ankara’da ziyaret etti.

 

Yanında çalışan bir personelin Covid-19 test sonucu pozitif çıkınca Fatma Yümlü de filyasyon ekipleri tarafında evde karantina altına alınmak istemişti. Filyasyon ekibinin başarısız olması üzerine işyerine bu kez polis ekipleri gitmişti. Polis tarafından ters kelepçeyle gözaltına alınan Fatma Yümlü karakola götürülmüş ifadesi alınmadan serbest bırakılmıştı.

 

Konunun kamuoyuna yansıması üzerine büyük bir tartışma yaşanmıştı. Evde karantina altına alınan Fatma Yümlü’nün dün yaptırdığı test sonucu negatif çıkınca karantinası sona ermişti.

 

Karantinadan çıkan Fatma Yümlü ilk olarak Ankara’ya giderek BBP Genel Başkanı Mustafa Yümlü ile görüştü.

 

Hem kendisi hem de parti açısından gündeme bu şekilde gelmekten dolayı üzüntülerini ileten Fatma Yümlü, olayı duyduğu andan itibaren, bu sürecin her noktasında kendisine sahip çıkarak yardımcı olan, üzüntüsünü paylaştığını ifade ettiği Genel Başkanı Mustafa Destici'ye ve bir üyesi olmaktan şeref duyduğu Büyük Birlik camiasına teşekkür etti. Fatma Yümlü, ayrıca yaşananların herhangi bir politik yönü olmadığını tekrar etti.

 

Genel Başkan Mustafa Destici; "Hiç kimse toplum sağlığıyla ilgili kurallardan muaf değildir. Her açıklamamızda, pandemiyle ilgili kurallara riayet edilmesini ve kamu görevlilerine yardımcı olunmasını tavsiye ediyoruz. Herhangi bir arkadaşımızın pandemiyle ilgili tedbirlere riayet etmemesini elbette hoş görmeyiz. Ancak bu, özellikle bir kadına yöneltilen fiziki ve psikolojik şiddetin gerekçesi olamaz.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: FATMA, YÜMLÜ, GENEL, BAŞKAN, DSTİCİ'YLE, GÖRÜŞTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı