GÜLTEKİN UYSAL CEMAL ENGİNYURT KARARINI AÇIKLADI
Haber
10 Ağustos 2022 - Çarşamba 23:44 Bu haber 6364 kez okundu
 
GÜLTEKİN UYSAL CEMAL ENGİNYURT KARARINI AÇIKLADI
Siyaset Haberi
GÜLTEKİN UYSAL CEMAL ENGİNYURT KARARINI AÇIKLADI

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı televizyon programında Gazeteci Latif Şimşek’le tartışmıştı. Enginyurt'un partisinden ihraç edilip edilmeyeceğiyle ilgili soruyu cevaplayan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Hayır, böyle bir sürecimiz yok” dedi.

 

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, geçtiğimiz Cumartesi günü katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek'le tartıştı. Programın araya girmesinin ardından ise Enginyurt'un yanında kanala gelen kişi, Şimşek'e saldırdı.

 

Bu anlar anbean kaydedilirken, olayın ardından Cemal Enginyurt'un dosyası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yetkisizlik gerekçesiyle Ankara'ya gönderilirken, koruması da tutuklandı.

 

Darp olayının ardından Cemal Enginyurt'un partisinden ihraç edilip edilmeyeceği ise merak konusu oldu. Bu soruyu Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bizzat yanıtladı. Medyablok'ta yer alan habere göre, "Cemal Enginyurt hakkında ihraç süreci başlatılacak mı?" sorusunun yöneltildiği Uysal, "Hayır, böyle bir sürecimiz yok" yanıtı verdi."

 

Uysal, "Yapılan hareketin arkasında mısınız?" sorusunu ise, "Soru bir defa soru değil. Anlamaya çalışıyoruz, değerlendirme yaparız" diye cevapladı.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: GÜLTEKİN, UYSAL, CEMAL, ENGİNYURT, KARARINI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı