GÜNDOĞDU: ÜRETİCİLERİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
Haber
20 Eylül 2022 - Salı 15:58 Bu haber 9502 kez okundu
 
GÜNDOĞDU: ÜRETİCİLERİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
Fındık Haberi
GÜNDOĞDU: ÜRETİCİLERİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Serbest piyasayla aradaki fiyat farkında uçurum olduğunu söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, “Bununla ilgili ne yapılması gerekiyorsa onları da yapmak için gayret gösterdiğimizin bilinmesini istiyorum” dedi.

 

Serbest piyasadaki 44 liralık fındık fiyatı karşısında Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 50 randıman kabuklu fındığı 52 liradan alması üreticileri memnun ederken, yaşanan sıkıntılarda can sıkmaya devam ediyor. Üreticiler, TMO’ya fındık verirken yaşadıkları sorunların çözülmesini istiyor.

 

Toprak Mahsulleri Ofisi’ne fındık veren üreticilerin yaşadığı sorunları çözmek için çabaladıklarını söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, “Toprak Mahsulleri Ofisi’ni erkenden devreye koyduk. Bazı üreticilerimizin sıkıntılar yaşadığını duyuyoruz. Bununla ilgili Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileriyle görüşüyor ve çözüm üretmeye çalışıyoruz. TMO’nun fındık alımıyla ilgili sorunlar varsa, o sıkıntıları ortadan kaldıracağız. Bununla ilgili görüşmeler yapıyoruz. Neticede üreticilerin fındıklarının tamamını almaya talibiz.”

 

TMO’ya serbest piyasa arasında fiyat farkındaki uçurumun kendilerini de rahatsız ettiğini söyleyen Gündoğdu, “Şuanda serbest piyasa ve TMO arasında çok ciddi manada fiyat farkı, uçurum olması hem üreticiyi, hem de hükümeti huzursuz etmiştir. Bununla ilgili ne yapılması gerekiyorsa onları da yapmak için gayret gösterdiğimizin bilinmesini istiyorum” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: GÜNDOĞDU:, ÜRETİCİLERİN, SORUNLARINI, ÇÖZECEĞİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı