HAVALİMANININ YANINDA YAPILIYOR
Haber
05 Nisan 2021 - Pazartesi 08:22 Bu haber 3436 kez okundu
 
HAVALİMANININ YANINDA YAPILIYOR
Ordu-Giresun Havalimanı’nın yanında Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Durgun Su Sporları Merkezi, konumuyla da su sporları için Ordu’ya gelenlere büyük avantaj sağlayacak.
Spor Haberi
HAVALİMANININ YANINDA YAPILIYOR

Ordu’da denizden daha fazla istifade edilmesi amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in girişimleriyle çalışmalarına başlanan Durgun Su Sporları Merkezi hızla ilerliyor.

 

Gülyalı ilçesinde 1.100 metre uzunluğundaki alanda hayata geçirilen projede çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, birçok daire başkanlığının ortak çalışma yürüttüğü projeyi hizmete sunarak Ordu’yu su sporlarında uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak konuma getirmeyi hedefliyor.

 

HAVALİMANININ YANINDA YER ALACAK

Ordu-Giresun Havalimanı’nın yanında inşa edilen Durgun Su Sporları Merkezi, konumuyla da su sporları için Ordu’ya gelenlere büyük avantaj sağlayacak. Hava yolu ile Ordu’ya gelen sporcu, antrenör, hakem ve sporseverler hiç zaman kaybetmeden dakikalar içerisinde tesise ulaşabilecek.

 

TAM DONANIMLI TESİS

Proje kapsamında toplamda 400 kişilik tribün, 1 adet protokol locası, 1 adet foto finish kameralı yarış bitiş gözlem kulesi, 6 adet portatif yüzer iskele, 100 araçlık izleyici otopark alanı, 20 araçlık sporcu römork otopark alanı, 300 metre kayıkhane, 400 metre satış ve tanıtım alanı, 1.142 metre araç ve bisiklet yolu, dere çıkışı üstüne bir geçiş köprüsü ile hakem ve sporcular için konaklama alanı oluşturulacak.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: HAVALİMANININ, YANINDA, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı