HEMŞİRE ANNE ÇOCUĞUNU GERİ İSTİYOR
Haber
27 Kasım 2020 - Cuma 21:37 Bu haber 2300 kez okundu
 
HEMŞİRE ANNE ÇOCUĞUNU GERİ İSTİYOR
Hemşire Cemile Deniz eşinden boşanmak için açtığı davada mahkeme çocuğunun velayetini koronavirüs bulaş riski nedeniyle babaya verdi. Çocuğunun velayetini isteyen anne, “Bu karar beni mesleğim ve çocuğum arasında tercih yapmak zorunda bıraktı.” dedi.
Ordu Gündemi Haberi
HEMŞİRE ANNE ÇOCUĞUNU GERİ İSTİYOR

Ordu Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri biriminde görev yapan 31 yaşındaki Cemile Deniz, 7 yıllık evli olduğu Mehmet Atakan Deniz’e boşanma davası açmış, davada mahkeme, çiftin 5.5 yaşındaki çocukları Kuzey’in velayetini koronavirüs bulaştırma riskini gerekçe göstererek babaya vermişti. Cemile Deniz’e verdi.

 

Kamuoyunda çok tartışılan karar sonrasında anne Cemile Deniz, basın toplantısı düzenledi. Bu duruma isyan eden hemşire anne Cemile Deniz, “Ben hiçbir zaman çocuğu babaya göstermemezlik, babayla iletişimsizlik yapmadım. Bu karara çok üzüldüm. Çünkü ben çalışmak zorundayım. Çocuğumun ihtiyaçlarını gidermek zorundayım. Hakimin kararını okuduğumda beni mesleğim ve çocuğum arasında tercih yapmak zorunda bıraktı. Ben mesleğimi bırakıp çocuğuma annelik yapsam ihtiyaç ve giderlerimizi kim karşılayacak? Mesleğime devam etsem çocuğumla olan bağımdaki problemi kim çözecek?”

 

Covid-19 kendisinin suçu olmadığını söyleyen Cemile Deniz, “Ülkeye bunu ben yaygınlaştırıp, dünyaya ben bulaştırmadım. Covid-19 sürecinde ben bir kez bile izin kullanmadım. Gerekirse nöbet tuttum, gerekirse gece-gündüz çalıştım. Yani idarem beni nerede görevlendirirse orada çalıştım. Eminim ki pandemi sürecinde o hakime hanım da balkona çıkıp sağlıkçıları alkışlamıştır. O da belki biz sağlık çalışanlarını destekledi. Bu tarz bir kararı verdiğine ben inanamıyorum. Ben çocuğumun velayetinin acil bir şekilde sonuçlandırılıp, bana verilmesini istiyorum. Çocuğumun psikolojisini ve yaşam tarzının bozulmamasını istiyorum. Ben adaletin yanlış tecelli olarak aldığı kararı, düzeltmesini istiyorum. Çünkü bu emsal olacak. Karı-koca sağlıkçı olan ve boşanma aşamasında olan diğer sağlıkçılar var. Onlar çocuklarını nereye bırakacaklar" dedi.

 

Karara itiraz ettiklerini söyleyen Cemile Deniz'in avukatı İrfan Demir de, "Biz kararın iptali için başvurumuzu yaptık. Ben Cemile Hanımın vekili olarak gerçekten büyük bir yara aldığını düşünüyorum. Şu anda sonuç bekliyoruz. Bu sonucun bir an önce verilmesi gerekiyor. Çocuk, annenin çalıştığı sırada polis tarafından alındı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: HEMŞİRE, ANNE, ÇOCUĞUNU, GERİ, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı