HES KODU OLMAYAN BU CADDELERE GİREMEYECEK
Haber
10 Aralık 2020 - Perşembe 12:04 Bu haber 2234 kez okundu
 
HES KODU OLMAYAN BU CADDELERE GİREMEYECEK
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da vaka sayılarının artmaya devam ettiğini söylediği Ordu’da tedbirler alınmaya devam ediyor. Altınordu’da yoğunluğun en fazla olduğu caddelere barikat kurularak HES kodu olmayanlar alınmayacak.
Ordu Gündemi Haberi
HES KODU OLMAYAN BU CADDELERE GİREMEYECEK

Tüm dünyayı etkilemeye devam eden salgının en fazla yoğun olduğu ve artmaya devam eden iller arasında yer alan Ordu’da salgına karşı yeni tedbirler alınmaya devam ediyor.

 

Ordu'da Yoğun Bakım doluluk oranı yüzde 78.4 olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hatay, Adana, Samsun, Antalya, Mersin ve Ordu'da vaka sayılarımız artmaya devam ediyor." şeklinde açıklama yapmasının ardından Ordu Valiliği de yeni tedbirleri uygulamaya koyuyor.

 

139 YENİ YOĞUN BAKIM YATAĞI AÇILACAK

Ordu'da Yoğun Bakım doluluk oranı yüzde 78.4’e ulaşması sonrasında Yoğun Bakım Yatak kapasitesini artırmak için çalışmalar başladı. Ordu Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Fatih Aydın: Ordu’da Koronavirüs nedeniyle yoğun bakım yataklarında artışa gittik. 91 yeni yoğun bakım yatağı açtık. 139 yeni yoğun bakım yatağını daha 1 hafta içinde açacağız.

 

HES KODUYLA GİRİLECEK

Ordu’nun Altınordu ilçesinde yoğunluğun en fazla olduğu caddeler olan ve virüsün en fazla yayıldığı yerlerin başında gösterilen İsmet Paşa, Süleyman Felek ve Sırrı Paşa Caddelerinin girişlerine barikatlar kuruldu. Bu caddelere bugünden itibaren sadece HES kodu olanlar geçiş yapılabilecek.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: HES, KODU, OLMAYAN, BU, CADDELERE, GİREMEYECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı