HİBE DESTEĞİ 5 MİLYON TL'YE ÇIKARILDI
Haber
24 Ocak 2022 - Pazartesi 23:07 Bu haber 2543 kez okundu
 
HİBE DESTEĞİ 5 MİLYON TL'YE ÇIKARILDI
Ekonomi Haberi
HİBE DESTEĞİ 5 MİLYON TL'YE ÇIKARILDI

Tarım ve Orman Bakanlığınca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesine yönelik olarak Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının desteklenmesi kapsamında uygulanmakta olan hibe programında başvuru sahipleri için yeni düzenlemeler yapılarak kolaylıklar sağlandı.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, hibe desteğine yönelik tarıma dayalı ekonomik yatırımlarda Yeni tesisler için hibeye esas tutarının 5.000.000 TL,'ye, Tamamlama yatırımları için 3.500.000 TL., Kapasite Artırımı-Teknoloji Yenileme ve Modernizasyon yatırımları için 3.000.000 TL.'ye yükseltildiğini; tarıma dayalı ekonomik yatırımlarda tamamlama yatırımı, kapasite artırımı ve teknoloji yenileme yaparak hibe desteğinden yararlanan tesis ve yatırımcılara üç yıllık izleme süresinin bir yılını tamamlamak şartıyla tekrar başvuru imkanı sağlandığını açıkladı.

 

İl Müdürü Kemal Yılmaz, makine ekipman alımlarını da içeren Kırsal Ekonomik Altyapı yatırımlarında proje tutarı 300.000 TL. ve altında kalan başvurular için teminat istenmeyeceğini, ayrıca makine ekipman alımı konusunda hibe desteğinden faydalanan üreticilerin bir yıl sonunda farklı bir makine ekipman alımı için tekrar başvuru yapabileceğini belirtti.

 

İl Müdürü Kemal Yılmaz, hibe destekleri konusunda henüz başvuru yapamayan gerçek ve tüzel kişiler için başvuru sürelerinin Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarında 28 Ocak 2022 tarihine, Tarıma Dayalı Ekonomik yatırımlarda ise 11 Şubat 2022 tarihine kadar uzatıldığını belirtti.

 

İl Müdürümüz önceki yıllarda destek kapsamında olmayan fındıkta aflatoksin oluşumunu engellemek ve ürünün bozulmadan saklanarak raf ömrünün uzatılmasını sağlamak amacıyla ilimiz için ihtiyaç duyulan Fındık Depolama Tesisleri yapımının da hibe desteği kapsamında olduğunu açıkladı.

 

Hibe desteklerinden yararlanmak üzere başvuru yapmak isteyen başvuru sahiplerinin İl Müdürlüğümüzden detaylı bilgi alabileceğini belirten İl Müdürü Kemal Yılmaz, başvuru yapılmak istenen konu hakkında proje hazırlanarak www.tarimorman.gov.tr internet adresinde yer alan elektronik ağ üzerinden başvuruların yapılabileceğini belirtti.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: HİBE, DESTEĞİ, 5, MİLYON, TL'YE, ÇIKARILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı