İSTANBUL'DA BAŞKAN ORDULU KABAKTEPE OLDU
Haber
21 Şubat 2021 - Pazar 16:17 Bu haber 5081 kez okundu
 
İSTANBUL'DA BAŞKAN ORDULU KABAKTEPE OLDU
Ordu ilk defa Orducu’dan öğrendi. Bugün ilk olarak Orducu Haber’de yer alan ve akşam saatlerinde kesinleşen Ordulu Osman Nuri Kabaktepe’nin AK Parti İstanbul İl Başkanı olacağı haberi Ordu’da gündem oldu.
Siyaset Haberi
İSTANBUL'DA BAŞKAN ORDULU KABAKTEPE OLDU

AK Parti’de gözler 24 Şubat Çarşamba günü yapılacak olan İstanbul İl Başkanlığı kongresine getirilecek. Aday olmayacağını açıklayan Bayram Şenocak’ın yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı istişarelerin ardından Ordu Fatsalı Osman Nuri Kabakte isminde karar kılındı.

 

Ordu’nun ilk olarak Orducu Haber’den öğrendiği bu gelişme akşam saatlerinde kesinleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da son kez görüştüğü Ordulu Osman Nuri Kabaktepe, 24 Şubat’taki kongreye tek liste halinde girecek. Yönetim listesi henüz kesinleşmezken, edindiğimiz bilgilere göre yönetimde başka Ordulu isimlerin de olması bekleniyor.

 

2004 yılındaki yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden Fatsa Belediye Başkan Adayı olan 50 yaşındaki Kabaktepe, TUGVA, Cihannüma ve Maarif Vakfı gibi kuruluşlarda önemli görevler aldı.

 

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

 

Milli Gençlik Vakfı, Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

 

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör: Zeki GÖL
Etiketler: İSTANBUL'DA, BAŞKAN, ORDULU, KABAKTEPE, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı