İŞTE ORDU'DA SALI GÜNÜ FINDIK FİYATI!
Haber
27 Eylül 2022 - Salı 13:29 Bu haber 4843 kez okundu
 
İŞTE ORDU'DA SALI GÜNÜ FINDIK FİYATI!
Fındık Haberi
İŞTE ORDU'DA SALI GÜNÜ FINDIK FİYATI!

Eylül ayı bitmek üzere ama serbest piyasa ve TMO arasındaki 8 liralık fiyat farkı devam ederken, Ordu’da bugünde fındık fiyatında bir değişiklik meydana gelmedi.

 

Geçen sezon TMO levant kalite 50 randıman fındığı 26.5 TL’den alırken, serbest piyasa 23 ile 24 TL arasında seyrediyordu. Fiyat farkı 3 ile 4 TL arasındaydı. Bu sezon ise TMO 52 TL’den fındık alırken serbest piyasada fiyat 44 lira bandında ve fiyat farkı 8 TL’ye kadar yükseldi.

 

Aradaki fark yüksek olunca üreticinin tercihi TMO oldu. TMO geçen sezondan daha fazla fındık alıyor. Alım merkezi sayısı 50’yi geçti. 120 bin tonun üzerinde fındık randevusu bulunuyor.

 

TMO randevu sistemini Kasım ayı sonuna kadar açık tutacak. Geçen yıl olduğu gibi 31 Aralık tarihinde fındık alımı sonlanacak. Yeni yılla birlikte fındık fiyatı tamamen serbest piyasa koşullarında belirlenecek.

 

Ordu’da 27 Eylül Salı günü serbest piyasada 50 randımanlı kabuklu fındık serbest piyasada 44 TL’den işlem görüyor. Yerinde duran fiyatların önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir izleyeceği merak ediliyor.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: İŞTE, ORDU'DA, SALI, GÜNÜ, FINDIK, FİYATI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı