KIZ KARDEŞİ SAYESİNDE HAYATA TUTUNDU
Haber
06 Ocak 2022 - Perşembe 22:36 Bu haber 2482 kez okundu
 
KIZ KARDEŞİ SAYESİNDE HAYATA TUTUNDU
Sağlık Haberi
KIZ KARDEŞİ SAYESİNDE HAYATA TUTUNDU

Kız kardeşi ağabeyini hayata döndürdü. Böbrek yetmezliği nedeniyle nakle ihtiyaç duyan Ordulu İsa Şişman’a hiç tereddütsüz veren kız kardeşi Perihan Şişman, böbreğini verdi.

 

İstanbul Silivri’de yaşayan Ordu’nun Gölköy İlçesi Çetilli Mahallesi’nden 42 yaşındaki İsa Şişman 3 ay önce böbrek yetmezliği teşhisi koyuldu. Tek çaresi böbrek nakli olan Şişman’a 40 yaşındaki kız kardeşi Perihan Şişman, böbreğini vererek sağlığına kavuşmasını sağladı.

 

Tek çarenin böbrek nakli olduğunu söyleyen İsa Şişman, “Artık böbrek naklinden başka çare kalmamıştı. Dokular uyunca kardeşim Perihan Şişman, hiç düşünmeden böbreğini bana vermeyi kabul etti. Kardeşim Perihan Şişman'a çok teşekkür ediyorum. Bunun mutluluğu anlatılamaz. Çünkü bunun için kelimeler yok. Artık hayatımı rahatça planlayacağım için çok mutluyum" diye konuştu.

 

"AĞABEYİMİN MUTLULUĞUHER ŞEYDEN ÖNEMLİ"

Perihan Şişman, ise, "İsa Sişman, ağabeyim için böyle bir ihtiyaç doğunca gerekli dokular alındı, tetkikler yapıldı. Böbreğimin uyduğu ortaya çıkınca hiç düşünmeden vermek istedim. Ağabeyimin artık sıkıntısız bir hayat yaşamasını istiyorum. İnşallah uzun ve sağlıklı bir ömür onu bekliyor. Ben yaşadıkça, her zaman onun yanındayım” şeklinde konuştu. HABER: ALİ YAZAN / ORDU

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: KIZ, KARDEŞİ, SAYESİNDE, HAYATA, TUTUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı