KABATAŞ'IN İÇME SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK
Haber
20 Aralık 2019 - Cuma 12:17 Bu haber 35845 kez okundu
 
KABATAŞ'IN İÇME SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK
OSKİ, Kabataş’ta sürdürdüğü su alma yapısının inşasında çalışmaları tamamlayarak hizmete açtı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Alankent, Eceli, Kayıncık, Ilıcak ve Elbeyi Mahalleleri ile Kabataş ilçe merkezinin içme suyu ihtiyacı karşılanacak.” dedi.
İlçeler Haberi
KABATAŞ'IN İÇME SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ), sahadaki çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Kabataş ilçesinin su ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacak olan çalışma tamamlanarak hizmete girdi.

 

OSKİ ekipleri tarafından gece-gündüz demeden yapılacak çalışma ile birlikte Kabataş ilçe merkezi başta olmak üzere Alankent, Eceli, Kayıncık, Ilıcak ve Elbeyli Mahallelerinin içme suyu ihtiyacı uzun vadeli olarak giderilmiş oldu. Gerçekleştirilen çalışma kapsamında Kabataş ilçesinin içme suyunda yaşanan bulanıklık sorunu da çözüme kavuşturuldu.

 

“İÇME SUYU İHTİYACI KARŞILANACAK”

Yapımı tamamlanan su alma yapısı ile ilgili bilgi veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Kabataş ilçesi Alankent Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Pencik Deresi’nin kolları üzerindeki homojen toprak dolgu tipinde, 40.000 metreküp depolama kapasiteli içme suyu göletinde çalışmalar tamamlandı. Yapımı tamamlanan ve su tutmaya başlayan göletle birlikte Alankent, Eceli, Kayıncık, Ilıcak ve Elbeyi Mahalleleri ile Kabataş ilçe merkezinin içme suyu ihtiyacı karşılanacak. Ayrıca Kabataş ilçesinin mevcut su alma yapısında depolama yapılamamasından kaynaklanan bulanıklık sorununun giderilerek isale hattına temiz su verilmesi de sağlandı” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: KABATAŞ'IN, İÇME, SU, İHTİYACINI, KARŞILAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı